Антон Геращенко і Рабінович
Антон Геращенко і Рабінович 5 канал

"П'ята колона" на ТБ: Геращенко розповів, як угамувати проросійські ЗМІ

Якщо РФ та її наймитам буде дозволено фінансувати роботу ЗМІ в Україні – ми ніколи не переможемо в цій боротьбі, переконаний Геращенко

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" секретар Комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, нардеп від "Народного фронту" Антон Геращенко пояснив, що варто робити в Україні з телеканалами та іншими ЗМІ, що представляють "п'яту колону".

"На мій погляд, єдиний ефективний інструмент – це перевірка того, звідки гроші. Якщо в нас буде дозволено Російській Федерації та її наймитам фінансувати роботу засобів масової інформації в Україні, то ми ніколи не переможемо в цій боротьбі", – переконаний секретар парламентського комітету.

Він пояснює: "В нашому Кримінальному кодексі є така стаття – легалізація коштів, отриманих злочинним шляхом. Вона дуже жорстока. Там 12 чи 15 років відповідальності, але вона щось ніяк не застосовується. І не тільки до власників проросійських телеканалів. У США Павла Лазаренка за такою самою статтею посадили за грати на 14 років. Він не зміг пояснити американцям, де взяв гроші на отримання дорогої будівлі. Нашим правоохоронним органам потрібно працювати так, щоб це було ефективно". 

А на закиди щодо обмеження свободи слова, Геращенко відповідає так:

"А щоб американці робили, якби CNN купила сім'я Бен Ладена? От так взяла би й купила 51%, і посадила на центральному американському телебаченні людей у паранджі, які почали би казати, що джихад проти невірних – це дуже добре. А я вам скажу – наступного ж дня телеканал, який би належав терористам і Бен Ладену, був би вимкнений і були б вжиті заходи для того, щоб він не працював".

Продовження розмови дивіться у відео: 

Попередній матеріал
Питання часу: суд підтримав клопотання адвокатів Савченко та Рубана
Наступний матеріал
На Черкащині силовики боролися за звання найкращого екіпажу безпілотника