Тренінг для журналістів
Тренінг для журналістів 5 канал

"Злет" активістів та журналістів: чому медіа скаржаться на тиск та небезпеку

У столиці 12 серпня відбувся тренінг під назвою "Як вижити у міських хащах". Він для тих активістів та журналістів, які відчувають небезпеку для власного життя або тиск у своїй роботі

Активісти та журналісти, відомі своїми матеріалами, постами та громадянською позицією, збираються на тренінг. Вони допомагають і підтримують тих, хто опинився у складній ситуації. Проте, нині самі потребують допомоги.

"Проблема у тому, що нас залякують, нас б'ють, нас вбивають. І останньою краплею став той літр сірчаної кислоти, що вилили на нашу подругу, нашу товаришку, нашу побратимку – Катю Гандзюк", – каже медіа-аналітик Олексій Ковжун.

"На жаль, за останні кілька тижнів є напади і погрози, і вбивства активістів у регіонах. Останній кричущий випадок – це Катя Гандзюк, яку облили кислотою в Херсоні. На сьогоднішній день ми не маємо чіткої відповіді від правоохоронних органів, навіть, не те, що хто замовив це. Але і до затриманого є питання", – каже заступник головного редактора "РБК-Україна" Сергій Грішин.

Тренінг для журналістів
Тренінг для журналістів5 канал

Учасники тренінгу пригадують: тиск та відсутність безпеки востаннє відчували під час Революції Гідності. Нині ж, тривожаться, ситуація починає повторюватися.

"Ми маємо зорганізовуватись і стояти одне за одного, як колись, як у 2013-2014 роках, і як на початку російської агресії. Ми маємо згуртуватися, адже падлюки відкрили другий фронт і діють всередині країни", – зазначає Олексій Ковжун.

Тренінг для журналістів
Тренінг для журналістів5 канал

На заняттях учасникам розповіли про варіанти можливих нападів і провокацій та порадили, як поводитися за таких обставин. Пояснили також, як реагувати під час затримання правоохоронцями і як зрозуміти, чи це не псевдозатримання.

"Як відрізнити, власне, коли тебе затримують правоохоронні органи і коли це не правоохоронні органи, а коли це реально викрадачі, бандити. Прикро, що ми до цього звертаємось, тому що це класичні випадки викрадень в РФ. Коли люди у формі, начебто, затримують, а людина потім зникає", – зазначає адвокат родин Героїв Небесної Сотні Євгенія Закревська.

Тренінг для журналістів
Тренінг для журналістів5 канал

Журналісти й активісти, які прийшли на тренінг, намагалися змоделювати небезпечні ситуації та одразу шукали варіанти їх вирішення.

"Дуже актуальна, насправді, тематика, з огляду на те, що останнім часом збільшилася кількість нападів на активістів, правозахисників, журналістів, що є певна аномальна кількість конфліктів з правоохоронними органами. Потрібно розуміти, яким чином можна діяти в конкретних ситуаціях", – переконаний громадський активіст Владилав Грезєв.

Тренінг для журналістів
Тренінг для журналістів5 канал

Організатори ініціативи "Як вижити у міських хащах" зазначають: такі заходи проводитимуть і в інших регіонах, тому що переконані – нині в них є велика потреба.

Євгенія Китаїва, Віктор Сніжко, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею: 

В Одесі 20 озброєних людей намагалися захопити приватне підприємство: що відомо

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Ніч яка зоряна": вночі терористи запускають по силах ООС трасерні кулі та освітлювальні міни
Наступний матеріал
У Києві озброєна банда пограбувала ювелірний магазин і застрелила охоронця