Скріншот відео

Претендує на місце у Книзі Гіннеса: як педіатр-богатир зі Львова встановив новий рекорд

Чоловік 16 метрів самотужки тягнув дослідницьке судно вагою більш як 600 тонн

На Одещині педіатр зі Львова встановив новий національний рекорд, який претендує і на рекорд Гіннеса.

Чоловік 16 метрів самотужки тягнув дослідницьке судно вагою більш як 600 тонн. І таким чином побив рекорд 2001-го року, який зафіксували у Мурманську. Як усе відбувалося – бачила Ольга Дунська.

Працівники судноремонтного заводу готують майданчик для встановлення рекорду. Вирівняти судно, щоб розпочати фіксацію рекорду, заважає вітер.

Щоб потрапити до Світової книги рекордів Гіннеса, Олег Скавиш має проповзти драбиною, тримаючи в зубах мотузку, причеплену до дослідницького судна Верещагіно.

Важить судно 614 тон. Поки що рекорд належить Омару Ханапієву, у 2001 році він на 15 метрів протягнув 576 тон.

Для встановлення рекорду Олег Скавиш має три спроби. Перша виявилася невдалою – чоловік зійшов із дистанції, подолавши 9 метрів.

"На тренуванні по воді я зміщував 1500 тон, тобто це майже в 3 рази більше, ніж цей. У мене перечепилися ноги, йшов сходинка до сходинки, незручна відстань, ноги почали збиватися, темп втратився, я послизнувся", – пригадує рекордсмен.

Загалом за плечима у педіатра зі Львівщини Олега Скавиша вже 13 національних рекордів, проте жодного світового. Близькі та знайомі називають його Тягнизубом. Раніше Олег уже випробував свої сили, тягнучи плавучий кран і літак. Після нетривалого відпочинку – друга спроба.

Ще кілька рухів – й судно біля причалу, а рекорд встановлено!

"Він протягнув на 16,3 метра пароплав вагою 614 тонн, це нове досягнення України і перевищує за показниками чинний світовий рекорд. Відразу після спроби ми подаємо документи на офіційну реєстрацію рекорду України", – пояснив експерт національного реєстру рекордів України в Одеській області Дмитро Яїцький.

Своїм рекордом Олег Скавиш хоче привернути увагу до безпритульних тварин.

"Ніби все вдалося, було дуже складно, з другого разу, такі дистанції не для людей з моєю комплекцією, треба було меншу кількість метрів тягнути, але була умова від Гіннеса. Закликаю всіх бути добрими до тварин, я особисто взяв собаку з притулку і дуже щасливий. Не ображайте братів менших, їх нема кому захистити, на відміну від нас", – наголосив рекордсмен.

Представники Національного реєстру планують негайно направити відеозапис та всі необхідні документи для реєстрації нового показника у Всесвітній книзі рекордів Гіннеса.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Дзідзьо: Треба всіх позбавити звання "Народний артист"
Наступний матеріал
Вісім країн-членів ЄС засудили незаконні вибори в ОРДЛО та звернулися до Росії

У "Нафтогазі" озвучили ціни на газ для населення до 30 квітня 2019 року

Українських моряків, незаконно утримуваних у Криму, відпустили – Денісова

Вівці у Чорноморському порту: кого вимагають покарати активісти

Викраденого піратами в Нігерії українського моряка визволили – Клімкін

На Одещині сильно побили медиків "швидкої", що прибули за викликом

В Одесі у будинку виявили тіло батька та його 8-річної доньки