Родина Семенюків
Родина Семенюків 5 канал

Одна сім'я, як ціле село: на Одещині зафіксували найбільшу родину України – а може й світу

Поки оформлювали документи для національного рекорду, у родині Семенюків народилося ще троє дітей – тепер їх 346-ро, і невдовзі чекають на чергове поповнення

13 дітей, 127 онуків, 203 правнуки і троє праправнуків. І все це одна суперсімейка. На Одещині зафіксували новий національний рекорд – найчисленніша родина України. Мешкає величезна сім'я в одному селі на кількох вулицях. Найстарший у родині – 87-річний Павло Семенюк.

87-річний Павло Семенюк завжди мріяв про велику родину. Чоловік одружився, коли йому виповнився 21 рік. Кохана погляди поділяла. Скрута молодят не лякала, за 40 років шлюбу їм удалося виховати 13 дітей. На початку 90-х жінка померла, але спільна мрія здійснилася – у родині тепер 127 онуків, 203 правнуки та три праправнуки.

"Запам'ятати неможливо. Своїх дітей – так. Своїх онуків вже… 83 онука в мене прямих, може когось не запам'ятаю. А от правнуків – та я кожен день питаю "як тебе звуть?", "а тебе звуть як?" – сміється голова родини Семенюків.

Майже всі родичі мешкають у Доброславі на Одещині. Сюди вони переїхали на початку 90-х із молдовського міста Бендери – рятувалися від війни. Величезна родина Семенюків налічує 346 осіб. Наймолодшій праправнучці Павла Семенюка, Сарі, – усього 1,5 місяця. А старшій дочці голови родини – має виповнитися 65 років.

Після смерті матері, роль найстаршої жінки в родині перебрала на себе Віра Семенюк – була вимушена піклуватися про величезну родину: "Мені ніколи було уроки робити – треба було йти попрати, а ввечері або вночі – що бачила і пам'ятала, те й писала. Але мені вчителі пробачала, бо знали, що таке велика сім'я".

Розлучень у великій родині немає. Замість цього – багато релігійних традицій: усі одружені чоловіки мають носити бороду, а жінки – ходити з покритою головою. Щовихідних – спільні походи до церкви та відвідини старших.

Величезна родина привернула увагу представників Національного реєстру рекордів України. Невдовзі Семенюки претендуватимуть на світовий рекорд – поки що найчисленнішою вважається родина з Індії.

"Індійська родина з Іоначана нараховує 192 члени. Але є дуже важливий нюанс – родина Семенюків почалася з одного-єдиного шлюбу, а там було 39 дружин", – зазначає керівник Нацреєстру рекордів Лана Ветрова.

Представники Національної книги мають намір зв'язатися з колегами зі світового реєстру вже найближчим часом, а доти родина Семенюків продовжує поповнюватися – поки оформлювали документи та перевіряли свідоцтва для рекорду, в них народилося ще троє дітей, і невдовзі чекають на чергове поповнення.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, "5 канал"

Різдвяний рекорд: Як в Одесі частували гіганським тортом – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Рекорд" в Азовському морі: за добу силовики Путіна затримали сім торговельних суден
Наступний матеріал
Брифінг речника Міністерства оборони – відео
Loading...