Зрада у стосунках
Зрада у стосунках Depositphotos

Різниця між чесністю та правдою: психотерапевт розповів про зради у стосунках

Про те, як бути чесним із найближчими людьми, та чи варто завжди казати правду, розповів психотерапевт Ігор Погодін у програмі "Час: Online" на "5 каналі"

Експерт із сімейної психотерапії Ігор Погодін запевняє: чесність і правда – це два різних поняття. Особливо на них треба зважати, коли йдеться про стосунки чоловіка і дружини. Фахівець наводить приклад. Чоловік, який зрадив свою дружину, переживає, і згодом розповідає про "стрибок у гречку". "Які мотиви були в цього чоловіка? Як виявляється, благородство – лише на поверхні, а в реальності дуже часто – страх, сором і нестерпність бути з цим наодинці", – пояснює психотерапевт.

Ігор Погодін радикально ділить між собою чесність і правду. Він стверджує, що правда – це факт, який просто можна сказати людині. Причому цей факт може бути викривленим та досить часто суб'єктивним. "Чесність – це принципово інше. Чесність – це наскільки те, що я зараз роблю, відповідає тому, хто я… Буває, що скажете правду, а відчуття погане. Наприклад, ви на вулиці зустріли людину, схожу на чоловіка вашої подруги. І він стояв із якоюсь жінкою і мило спілкувався. І перед вами постає дилема – сказати подрузі чи ні", — розповідає психотерапевт. У таких випадках, зазначає Ігор Погодін, варто думати не про власні почуття і сумніви, а про почуття інших людей. Адже уміння вислухати найближчу людину і зрозуміти, чого вона хоче – це перший крок до зміцнення сімейних стосунків.

Повну версію розмови про сімейні стосунки дивіться тут:

Попередній матеріал
Фантоми бойових дій: як допомогти військовим подолати посттравматичний синдром
Наступний матеріал
Погром біля метро "Лісова": у бійці постраждали троє поліцейських
Loading...

Світлана Лобода народила другу дитину

"Завдала понад 100 ударів": у Харкові судять няню, що лупцювала дівчинку з ДЦП

У ніч фіналу Ліги чемпіонів столичне метро працюватиме довше

У Мінфіні розповіли, коли в Україні скасують військовий збір

"ЗА ЧАЙ.COM": архімандрит УПЦ МП Кирило (Сергій Говорун) в ефірі "5 каналу"

Україна планує 2018 року приватизацію 25 великих держпідприємств