Де сили богатирської просити, здійснювати бажання помахом руки та знаходити кохання: ТОП-5 "чудесних" місць Києва

Чудеса Києва olexandra.com
Київ – місто, в якому містичні історії поєднані зі справжніми чудесами. Крім будинків, про які ходять легенди, тут є місця, де як кияни, так і гості міста можуть перевпевнитись, що чудеса таки існують

Письменниця Лада Лузіна поділилася інформацією про те, в яких місцях Києва чудеса таки існують. Детальні розовіді про кожне з них вона приводить у своїй книзі "Азбука київських чудес". У свою чергу, редакція 5.UA приводить ТОП-5 дивовижних місць столиці із книги письменниці, де можна попросити про чудо і тут же його отримати. 

Варвара – покровителька любові та шлюбу

У Києві покровителькою любові і шлюбу вважається свята Варвара. Колечками Варвари обмінювалися закохані, які хочуть зберегти свої відносини на довгі роки.

Варвара – перша помічниця в заміжжі, ті, хто мріє про щасливий шлюб або ж бажають налагодити стосунки з коханою людиною, приходять до її святих мощей.

Також святу шанували як захисницю від раптової смерті і цілительку. Жителі Києва не раз ставали жертвами епідемій чуми і холери. І лише ченців Михайлівського монастиря, де зберігалися мощі святої Варвари не торкалися хвороби.

Нині одна з найбільш шанованих в світі святих спочиває в Києві, у Володимирському соборі.

"Горгулья", яка виконує бажання

У Києві вірять, що чортик "горгулья" на фасаді будинку на Великій Житомирській, 8а, може виконати заповітне бажання. Але тільки в тому випадку, якщо ви знайдете його на фасаді і помахаєте крилатому чортику рукою.

Кажуть, перший господар цього будинку Роговський захоплювався спіритичними сеансами – і містичне чудовисько приліпилося поруч з квартирою, де їх проводили. Правда, з'являтися на таких сеансах міг хіба що у вигляді привида, оскільки до моменту будівництва дому Роговський помер і зведенням споруди займалася його дружина.

Горгулья
Горгульяvz.ua

Мощі богатиря, які надають сили

Мощі найвідомішого з трьох богатирів Іллі Муромця донині зберігаються у Ближніх-Антонієвих печерах київської Свято-Печерської Лаври. У мощей Іллі Муромця просять душевних і фізичних сил.

Билини стверджують, що до 30 років майбутній богатир "не имел во ногах хожденьица, а во руках не имел владеньица" – був паралізований і сидів на печі.

Коли ж мощі преподобного Іллі були досліджені, виявилося, що билина не бреше. Експертиза підтвердила: за життя ця людина дійсно страждала вродженим захворюванням хребта (яке могло стати причиною тривалої хвороби), але, не дивлячись на хворобу, був чоловіком незвичайної сили і богатирської статури, мав багато бойових поранень і загинув від удару списа або меча.

Блукаючий ніс Гоголя

Пам'ятник носа Миколи Васильовича Гоголя давно повинен був потрапити в книгу рекордів Гіннеса, як єдиний в світі пам'ятник, що не має постійного місця.

Не так давно ніс висів на Андріївському узвозі, але незабаром, немов персонаж однойменної повісті Гоголя "Ніс" – ніс класика вирішив "прогулятися і перемістився" на вулицю Десятинну під символічним номером 13.

З моменту його появи кияни встигли придумати веселу традицію: якщо потерти пальцем по кінчику носа, то можна на весь рік позбутися нежитю!

Ніс Гоголя
Ніс Гоголяgraduss.com

Прохор Лебідник сприяє благополуччю

Благополуччя йдуть просити преподобного Прохора Лебедніка, знаменитого тим, що за життя міг створити з гіркою лободи солодкий хліб, зробити сіль з попелу, і таким чином врятував багатьох киян від голоду. 

Дехто, хто бачив як Прохор збирав лободу, робили те ж саме, щоб прохарчуватися під час голоду, проте, не могли їсти від гіркоти. Тоді всі нужденні звернулися до святого, і він не відмовляв нікому в своєму хлібі з лободи. І всім смак цього хліба здавався солодким, як ніби він був змішаний з медом.

Мощі Прохора Лебідника знаходяться у Ближніх печерах.

Дивіться також:

Попередній матеріал
Княжа резиденція на трьох островах та 60 тисяч експонатів: які скарби приховує мальовнича Черкащина
Наступний матеріал
Солістка гурту ONUKA: Після Євробачення поїхала в Чорнобиль "перезавантажитися"
Loading...