Письменниця Лада Лузіна поділилася інформацією про те, в яких місцях Києва чудеса таки існують. Детальні розовіді про кожне з них вона приводить у своїй книзі "Азбука київських чудес". У свою чергу, редакція 5.UA приводить ТОП-5 дивовижних місць столиці із книги письменниці, де можна попросити про чудо і тут же його отримати.
Варвара – покровителька любові та шлюбу
У Києві покровителькою любові і шлюбу вважається свята Варвара. Колечками Варвари обмінювалися закохані, які хочуть зберегти свої відносини на довгі роки.
Варвара – перша помічниця в заміжжі, ті, хто мріє про щасливий шлюб або ж бажають налагодити стосунки з коханою людиною, приходять до її святих мощей.
Також святу шанували як захисницю від раптової смерті і цілительку. Жителі Києва не раз ставали жертвами епідемій чуми і холери. І лише ченців Михайлівського монастиря, де зберігалися мощі святої Варвари не торкалися хвороби.
Нині одна з найбільш шанованих в світі святих спочиває в Києві, у Володимирському соборі.
"Горгулья", яка виконує бажання
У Києві вірять, що чортик "горгулья" на фасаді будинку на Великій Житомирській, 8а, може виконати заповітне бажання. Але тільки в тому випадку, якщо ви знайдете його на фасаді і помахаєте крилатому чортику рукою.
Кажуть, перший господар цього будинку Роговський захоплювався спіритичними сеансами – і містичне чудовисько приліпилося поруч з квартирою, де їх проводили. Правда, з'являтися на таких сеансах міг хіба що у вигляді привида, оскільки до моменту будівництва дому Роговський помер і зведенням споруди займалася його дружина.
Мощі богатиря, які надають сили
Мощі найвідомішого з трьох богатирів Іллі Муромця донині зберігаються у Ближніх-Антонієвих печерах київської Свято-Печерської Лаври. У мощей Іллі Муромця просять душевних і фізичних сил.
Билини стверджують, що до 30 років майбутній богатир "не имел во ногах хожденьица, а во руках не имел владеньица" – був паралізований і сидів на печі.
Коли ж мощі преподобного Іллі були досліджені, виявилося, що билина не бреше. Експертиза підтвердила: за життя ця людина дійсно страждала вродженим захворюванням хребта (яке могло стати причиною тривалої хвороби), але, не дивлячись на хворобу, був чоловіком незвичайної сили і богатирської статури, мав багато бойових поранень і загинув від удару списа або меча.
Блукаючий ніс Гоголя
Пам'ятник носа Миколи Васильовича Гоголя давно повинен був потрапити в книгу рекордів Гіннеса, як єдиний в світі пам'ятник, що не має постійного місця.
Не так давно ніс висів на Андріївському узвозі, але незабаром, немов персонаж однойменної повісті Гоголя "Ніс" – ніс класика вирішив "прогулятися і перемістився" на вулицю Десятинну під символічним номером 13.
З моменту його появи кияни встигли придумати веселу традицію: якщо потерти пальцем по кінчику носа, то можна на весь рік позбутися нежитю!
Прохор Лебідник сприяє благополуччю
Благополуччя йдуть просити преподобного Прохора Лебедніка, знаменитого тим, що за життя міг створити з гіркою лободи солодкий хліб, зробити сіль з попелу, і таким чином врятував багатьох киян від голоду.
Дехто, хто бачив як Прохор збирав лободу, робили те ж саме, щоб прохарчуватися під час голоду, проте, не могли їсти від гіркоти. Тоді всі нужденні звернулися до святого, і він не відмовляв нікому в своєму хлібі з лободи. І всім смак цього хліба здавався солодким, як ніби він був змішаний з медом.
Мощі Прохора Лебідника знаходяться у Ближніх печерах.
Дивіться також: