Вівці
Вівці 5 канал

Вівці у Чорноморському порту: кого вимагають покарати активісти

Зоозахисники вимагають покарати винних у стражданнях трьох сотень тварин

Епопея з вівцями триває вже другий тиждень. Київська та одеська спільноти зоозахисників вийшли з пікетами до Держпродспоживслужби та під стіни Одеської прокуратури. Вимагають притягти всіх винних до відповідальності. Претензії висловлюють і Держпродспоживслужбі, і адміністрації Чорноморського порту, і персонально власниці овець. Подробиці знає Анна Брикова.

Активісти вимагають покарати винних у стражданнях трьох сотень овець, які за ґратами без їжі та води перебували в одеському Чорноморському порту більше двох тижнів.

"Проти таких дій, проти такого ставлення до тварин, проти такого ставлення до всього живого, треба виступати і треба виступати активно", – наголошує зоозахисниця Валерія.

"Найперше, ми хотіли почути безпосередньо від представників Держспоживслужби, чому така ситуація взагалі має місце бути в Україні", – зазначає в свою чергу активістка Оксана.

Через півгодини після початку акції виходить чільник Держпродспоживслужби і всіх охочих запрошує на розмову. Володимир Лапа розповідає, що вівці перебувають на Вінниччині під наглядом ветеринарів та волонтерів. Там їм мають зробити аналізи на виявлення інфекції. Запевняє, що знищувати тварин не будуть і сприятимуть розслідуванню кримінальної справи.

"Кримінальна справа порушена за фактом. Це дає можливість дослідити роль кожної особи в цій ситуації. І якщо питання в хазяйці, а я думаю, що вони є, значить будуть кваліфіковані її дії. Якщо є питання по діях посадових осіб служби, будуть кваліфіковані їх дії", – пояснив держслужбовець.

Керівник Держпродспоживслужби обіцяє оприлюднити результати внутрішнього службового розслідування. Однією з причин того, що сталося в порту, Володимир Лапа вважає відсутність прикордонних інспекційних постів з карантинними зонами.

"Якщо ці кошти будуть виділені в державному бюджеті на наступний рік – ми зробимо все від нас залежне, щоб максимально швидко побудувати, найперше в тих пунктах, де проходить жива худоба", – повідомив Володимир Лапа.

В Одесі, де розгорталися події, активісти також зібралися на пікет – під стінами місцевої прокуратури. Зоозахисники звинувачують у жорстокості ветеринарів, адміністрацію Чорноморського порту і власницю овець. Згідно із законодавством, вона мала забезпечити тварин їжею та водою. А в Чорноморському порту мав бути карантинний майданчик.

"Формально на паперах він існує, бо без цього не могли дати ліцензію, фактично ми отримали відсутність майданчику, тож будемо вимагати від правоохоронних органів, щоб була створена комісія", – пояснила голова громадської ради зоозахисників Одеси Світлана Барсукова.

Свої вимоги і звинувачення активісти передали представникам прокуратури. Тамтешні посадовці запевнили: справу відкрили. Встановлюють винних.

"27 жовтня розпочато два кримінальних провадження за фактом жорстокого поводження з тваринами та порушення ветправил. Будуть відшукуватися докази, за наявності достатніх доказів буде вирішуватися вже питання про повідомлення про підозру вже комусь конкретному", – пояснив начальник відділу прийому громадян Одеської обласної прокуратури Сергій Гудзенко.

Із понад трьохсот овець 54 загинули. Тварини більш як два тижні провели в зачиненій вантажівці: до Туреччини їх не пустили, а після повернення до Чорноморського порту не пустили і в Україну, мовляв, у Туреччині реєструють спалахи небезпечних хвороб тварин, таких як ящур та віспа овець. Тварин планували знищити, але на сполох забили зоозахисники.

Після цього випадку Держпродспоживслужба посилює контроль за видачею ветпаспортів для перевезень тварин. Поки вівці перебувають на карантині на Вінниччині, зоозахисники шукають новий дім для овець, яким пощастило вижити.

Анна Брикова, Ольга Дунська, Олексій Тищенко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Донбас" у "Кіно з Яніною Соколовою": що відомо про фільм-претендент на "Оскар" від України – відео
Наступний матеріал
"Укроборонпром" вирішив реалізовувати майно на Prozorro: що продаватимуть
Loading...

"Утилізують не всіх": стала відома доля овець, що простояли на митниці 2 тижні

У Києві відбувся мітинг зоозахисників – вимагали покарати винних у смерті овець

Епопея з вівцями на митниці: поліція відкрила справу, тварин везуть на утилізацію

Заручники в Одеському порту: для овець, що вижили, облаштували майданчик з їжею

Вівці в Одеському порту: у митниці прокоментували інцидент

Новий спалах "сибірки" на Одещині: карантин у ще одному селі