У Маріуполі на трирічну дитину напав щур. Це сталося вночі, коли родина спала. Потерпіла дівчина нині лікується у стаціонарі. Як почувається дитина та чи вдалося зловити щура – далі:
"Дитина просто вночі, серед ночі, прийшла вся у крові. У неї були трусики в крові, майка в крові", – згадує бабуся Марина Груздєва. Рідні трирічної Аліни відразу не зрозуміли, що сталося з дитиною, адже свійських тварин у помешканні немає: "Пацюк понатягував під диван собі всякого насіння, крупи. І, мабуть, заліз вночі, а в дитини рука звисла, от він її й вкусив".
Дівчинку ушпиталили у дитячу міську лікарню. Після виписки вона ще місяць буде під наглядом педіатра. Також її доведеться вакцинувати проти сказу.
"Щури є переносниками збудників небезпечних інфекційних захворювань, таких як лептоспіроз, ієрсиніоз, які потребують лікування та спостереження в інфекційних відділеннях. Інкубаційний період у них різний", – уточнює лікар Людмила Михайленко.
Сусіди кажуть, у будинку гризунів дуже багато. "На дев'ятому поверсі повно мишей. Морю, мишоловку ставлю. Щоночі по дві миші ловлю", – запевняє сусідка Лідія.
З початком холодів миші та щури зазвичай перебираються ближче до людського житла. Тому фахівці радять провести протиепідемічні заходи заздалегідь. Вигнати з будинку щурів, тобто зробити дератизацію – майже неможливо, запевняють у Держпродспоживслужбі.
"Дератизація проводиться тільки з метою підтримки певної популяції. Але якщо ви знищите всіх щурів, то на їхнє місце почнеться міграція. Тобто, порожні місця почне заповнювати більш масивна кількість щурів, більш велика популяція", – пояснює головний фахівець маріупольського управління Держпродпоживслужби Костянтин Городецький.
Фахівці рекомендують не лише травити гризунів, а ще й відлякувати. Але щоб сучасні ультразвукові пристрої були ефективними – застосовувати їх потрібно постійно.
Олена Уланова, Олег Корінний, "5 канал"
"Ця дика, дика природа": тисячі антилоп стрибнули у воду, сповнену крокодилів – ФОТО