У Київському зоопарку з'явилася нова малеча
У Київському зоопарку з'явилася нова малеча Київський зоопарк/фото

Зубри, бізони та чудернацькі мунтжаки: у Київському зоопарку з'явилася нова малеча

Подружжя мунтжаків – мініатюрних оленів – з'явилися в зоопарку на початку літа. А вже наприкінці липня самиця народила. От тільки чи це хлопчик, чи дівчинка – і досі невідомо

Зубри, бізони, мавпенята та чудернацькі мунтжаки – у столичному зоопарку поповнення малечі. Протягом літа кількість тварин зросла ледь не удвічі. Тепер немовлята під пильним наглядом ветеринарів та працівників звіринцю. Їх вчать самостійно давати собі раду і не боятися відвідувачів.

За три місяці літа звіринець Київського зоопарку виріс у кілька разів. Народилися маленькі зубр, бізон, мавпеня та ще й поповнення у чудернацьких мунтжаків. Щодня ветеринари перевіряють малечу, щоби та залишалася здоровою.

Віталій Кобилінський – головний ветеринар столичного зоопарку – розповідає, що за малечею спостерігають від народження. Тварин оглядають тричі на день, щоби ті навчилися самотужки їсти та вставати на ноги.

Пояснює: "Якщо тварини новонароджені, ветеринарний лікар приходить і оглядає тварин. Якщо якісь є відхилення від норми, тоді займаються або лікуванням, або штучним вигодовуванням. Всі тварини, які народилися в нас – здорові.

Подружжя мунтжаків – мініатюрних оленів – з'явилися в зоопарку на початку літа. А 24-го липня самиця народила. От тільки підійти до немовляти та дізнатися стать не можна – батьки ховають його від зайвих очей.

"Воно більше зараз знаходиться в тому приямку, як ви бачите, і ховається в чагарниках від відвідувачів. Вони дуже лякливі, тож просто не хотіли турбувати малечу і стресувати старших оленів", – пояснює провідний зоотехнік відділу копитних тварин Галина Косинська.

Новоспеченого зубра назвали Мускатом через колір хутра. І хоча йому немає ще й місяця, вже зводиться на ноги, підбирає маленькі гілочки і крутиться навколо матері. Та за кілька місяців такого спокійного Муската доведеться переводити до іншого зоопарку, адже тримати двох самців в одному вольєрі – небезпечно.

"Зубри в нас народилися не так давно, 4-го серпня, йому ще немає місяця. Воно зараз годується лише маминим молочком. Але незабаром вже буде під'їдати травичку, листочки, буде дорослішати", – запевняє зоотехнік.

Сусіди зубрів – величні бізони – також із поповненням. Щоправда майже дорослим: "Воно вже їсть і траву, і гілочки, і навіть висівки. Трави вони поїдають по 25 кілограмів на голову, 10 кілограмів гілок, плюс висок 3 кілограми і овочів по кілограму".

У зоопарку завершують реконструкцію закладу. Співробітники в очікуванні, бо що більше вольєрів, то більше нових звірів. У планах – поповнити звіринець пандами та рідкісними видами мавп.

Валерія Павленко, Ігор Костюк, "5 канал"

Дивовижні маленькі створіннячка: у звіринці Черкас поповнення – ФОТО

Попередній матеріал
Озброєні проникли в дім та забрали гроші: за що розшукують одіозного Тітушка
Наступний матеріал
Je suis Oleg: у Празі влаштували акцію на підтримку Сенцова

Замість кота – тигри, леви та багіра: чим вражає "домашній зоопарк" на Запоріжжі

"Водосвинки українські": у Харкові показали маленьких капібарів – ФОТО

Вранці в зоопарк, ввечері з "мамою" додому: працівниці Луцького звіринцю виходили тигреня

Крижане ноу-хау: як у Лондонському зоопарку тварин рятують від рекордної спеки – ФОТО

Рятують від спеки: як у Черкаському зоопарку годують тварин морозивом

ФОТО: У зоопарку Лондона розпочали щорічне зважування та вимірювання тварин