Діти в Києві

Малюк у великому місті: журналісти перевірили, чи дружній Київ до батьків з дітьми

Наявність окремої вбиральні для дитини – вже перемога для батьків з немовлятами

Столиця не дружня до батьків з маленькими дітьми, стверджують громадські активісти. У більшості закладів немає сповивальних столиків та зон для грудного годування. У міській адміністрації розводять руками: змусити власників облаштовувати такі зручності не можуть, бо немає відповідного закону. Куди податися з дитиною у столиці та чи є все необхідне для малюків, принаймні, в центрі міста – разом із молодою мамою з'ясовували наші журналісти.

Усі труднощі пересування містом із маленькою дитиною киянка Злата Михальчук знає не з чуток.

"Я перший час боялася навіть без чоловіка вийти кудись. Тому що потрібно було наперед продумувати маршрути, прямо там у Гуглі відкривати карту, дивитися, чи я там проїду, чи не проїду", – пригадує киянка.

Разом із дворічним Кирилом жінка інспектує один зі столичних торговельних центрів. Після зручного пандусу – перше розчарування. У двері без сторонньої допомоги не пройти.

"Двері не фіксуються. Треба одною рукою тримати, іншою – керувати коляскою", – пояснює жінка.

Наступний пункт – спеціалізована дитяча вбиральня зі сповивальним столиком. Втім, ним скористатися неможливо.

Наявність окремої вбиральні для дитини – вже перемога, каже киянка.

"В більшості торгових центрів, громадських місць цього взагалі немає. І тоді доводиться викручуватися, як приходиться. Там перевдягати дитину просто у жіночій вбиральні. До якогось віку це можна робити, а далі неясна ситуація, в який же мені туалет заходити: жіночій чи чоловічий", – коментує жінка.

Відсутність сповивального столика в чоловічому туалеті – також проблема для батьків.

За відповідями жінка йде до столичної адміністрації. Тут демонструють власні досягнення. Віднедавна на першому поверсі мерії облаштували вбиральні та створили дитячу зону. А от щодо решти закладів, запевняють – безсилі. На запит "5 каналу" відповідають, що втручатися в їхню роботу не мають права.

"Облік відомостей про господарську діяльність підприємств, установ і організацій, зокрема, наявності сповивальних столиків, пандусів, зон для батьків із малюками в магазинах, ТРЦ, у місцях громадського харчування законодавством не передбачено", – йдеться у відповіді.

"Безумовно, потрібні зміни на законодавчому рівні. Ми зараз звернулися до декількох народних депутаток, насамперед. Ніхто не відмовляє, всі готові підтримувати", – розповів активіст Гліб Лісовський.

Водночас відсутність сповивальних столиків – не найбільша перешкода, визнає наша героїня. Куди важче з дитиною у візочку – в громадському транспорті. Понад рік тому чиновники вже обіцяли зробити його доступнішим для маломобільних груп населення. Втім, пересування столицею для них і досі залишається справжнім викликом.

Олена Соловйова, Олександр Петровський, Олексій Тищенко, "5 канал"

Попередній матеріал
На Херсонщині затримали моряка, що зрадив присязі та служив на користь ЗС РФ
Наступний матеріал
УЗ запускає оновлений нічний експрес на Донеччину

Ніколи не старіє та сучасна в свої 60: легендарна лялька Барбі святкує день народження

Супермен, Бетмен і Людина-павук: пацієнтів дитячої лікарні Дніпра провідали супергерої

У США професор математики тримав немовля всю лекцію, аби студент зміг написати конспект

Напекли більш як тисячу млинців: курсанти ДДУВС влаштували вихованцям інтернату свято

Сьогодні близько 3 мільйонів українських дітей живуть у неповних сім'ях – міністр юстиції

Батьки, які не хочуть вакцинувати дітей, вийшли на протест у Луцьку: в міськраді відповіли категорично