Діти в Києві
Діти в Києві 5 канал

Малюк у великому місті: журналісти перевірили, чи дружній Київ до батьків з дітьми

Читайте по-русски
Наявність окремої вбиральні для дитини – вже перемога для батьків з немовлятами

Столиця не дружня до батьків з маленькими дітьми, стверджують громадські активісти. У більшості закладів немає сповивальних столиків та зон для грудного годування. У міській адміністрації розводять руками: змусити власників облаштовувати такі зручності не можуть, бо немає відповідного закону. Куди податися з дитиною у столиці та чи є все необхідне для малюків, принаймні, в центрі міста – разом із молодою мамою з'ясовували наші журналісти.

Усі труднощі пересування містом із маленькою дитиною киянка Злата Михальчук знає не з чуток.

"Я перший час боялася навіть без чоловіка вийти кудись. Тому що потрібно було наперед продумувати маршрути, прямо там у Гуглі відкривати карту, дивитися, чи я там проїду, чи не проїду", – пригадує киянка.

Разом із дворічним Кирилом жінка інспектує один зі столичних торговельних центрів. Після зручного пандусу – перше розчарування. У двері без сторонньої допомоги не пройти.

"Двері не фіксуються. Треба одною рукою тримати, іншою – керувати коляскою", – пояснює жінка.

Наступний пункт – спеціалізована дитяча вбиральня зі сповивальним столиком. Втім, ним скористатися неможливо.

Наявність окремої вбиральні для дитини – вже перемога, каже киянка.

"В більшості торгових центрів, громадських місць цього взагалі немає. І тоді доводиться викручуватися, як приходиться. Там перевдягати дитину просто у жіночій вбиральні. До якогось віку це можна робити, а далі неясна ситуація, в який же мені туалет заходити: жіночій чи чоловічий", – коментує жінка.

Відсутність сповивального столика в чоловічому туалеті – також проблема для батьків.

За відповідями жінка йде до столичної адміністрації. Тут демонструють власні досягнення. Віднедавна на першому поверсі мерії облаштували вбиральні та створили дитячу зону. А от щодо решти закладів, запевняють – безсилі. На запит "5 каналу" відповідають, що втручатися в їхню роботу не мають права.

"Облік відомостей про господарську діяльність підприємств, установ і організацій, зокрема, наявності сповивальних столиків, пандусів, зон для батьків із малюками в магазинах, ТРЦ, у місцях громадського харчування законодавством не передбачено", – йдеться у відповіді.

"Безумовно, потрібні зміни на законодавчому рівні. Ми зараз звернулися до декількох народних депутаток, насамперед. Ніхто не відмовляє, всі готові підтримувати", – розповів активіст Гліб Лісовський.

Водночас відсутність сповивальних столиків – не найбільша перешкода, визнає наша героїня. Куди важче з дитиною у візочку – в громадському транспорті. Понад рік тому чиновники вже обіцяли зробити його доступнішим для маломобільних груп населення. Втім, пересування столицею для них і досі залишається справжнім викликом.

Олена Соловйова, Олександр Петровський, Олексій Тищенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Судова боротьба за "скіфське золото": Україна озвучила свої незмінні аргументи в Нідерландах – коли очікують рішення суду
Наступний матеріал
"Літаючі" рекламні щити, дахи й дерева: підсумки 2-го дня шторму в Україні
Loading...

Ніколи не старіє та сучасна в свої 60: легендарна лялька Барбі святкує день народження

Супермен, Бетмен і Людина-павук: пацієнтів дитячої лікарні Дніпра провідали супергерої

У США професор математики тримав немовля всю лекцію, аби студент зміг написати конспект

Напекли більш як тисячу млинців: курсанти ДДУВС влаштували вихованцям інтернату свято

Сьогодні близько 3 мільйонів українських дітей живуть у неповних сім'ях – міністр юстиції

Батьки, які не хочуть вакцинувати дітей, вийшли на протест у Луцьку: в міськраді відповіли категорично