Біля метро "Славутич" оточення "слуги народу" зведе "храмовий комплекс" з апартаментами – ЗМІ

Проєкт храмового комплексу nashigroshi.org
За планом комплекс матиме 10 поверхів і в ньому буде 176 апартаментів

Державна архітектурно-будівельна інспекція України (ДАБІ) 31 серпня 2021 року видала ТОВ "Столичний актив" дозвіл на будівництво багатофункціонального храмового комплексу на вул. Зарічна, 45 у Дарницькому районі Києва. Про це свідчать дані Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Про це  повідомляють журналісти видання "Наші гроші".

Як з'ясували розслідувачі, цей об'єкт із назвою "багатофункціональний храмовий комплекс" матиме щонайменше 10 поверхів. Він включатиме 176 апартаментів.

Оточення "слуги народу" зведе "храмовий комплекс" з апартаментами
Оточення "слуги народу" зведе "храмовий комплекс" з апартаментамиnashigroshi.org

Зазначимо, що в Києві під виглядом багатофункціональних комплексів часто будуються житлові, а квартири продають як апартаменти. При цьому тип об'єкта будівництва у дозволі визначено під кодом "Будівлі торговельні інші".

Оточення "слуги народу" зведе "храмовий комплекс" з апартаментами
Оточення "слуги народу" зведе "храмовий комплекс" з апартаментамиnashigroshi.org

Будівництво заплановане на ділянці площею 1,07 га, розташованої в зоні охоронюваного ландшафту. Цільове призначення землі – для будівництва, експлуатації та обслуговування храму Святого Євангелиста Іоана Богослова. І цей храм вже збудований.

Храм Святого Євангелиста Іоана Богослова
Храм Святого Євангелиста Іоана Богословаnashigroshi.org

Згідно з даними реєстру ДАБІ, будівництво відбулося за три місяці 2016 року: у червні столична ДАБК зареєструвала повідомлення про початок будівельних робіт, а у вересні – вже видала сертифікат готовності храму.

Журналісти інформують, що на місці подальшої забудови розміщено паспорт об'єкта. На фотопроєкті видно церкву, оточену багатоповерховими будівлями "багатофункціонального храмового комплексу".

Функціональне призначення ділянки 1,07 га на вул. Зарічній, 45 – частково територія громадських будівель та споруд та частково зелених насаджень загального користування. 

Біля метро "Славутич" оточення "слуги народу" зведе "храмовий комплекс" з апартаментами
Біля метро "Славутич" оточення "слуги народу" зведе "храмовий комплекс" з апартаментамиnashigroshi.org

Ця ділянка 2006 року була передана в оренду релігійній громаді Української православної Церкви парафії Святого Євангеліста Іоана Богослова у Харківському районі м. Києва на 15 років для будівництва храму на підставі відповідного рішення Київради.

Містобудівні умови та обмеження для проєктування "багатофункціонального храмового комплексу" на вул. Зарічній, 45 Департамент архітектури КМДА видав замовнику будівництва – ТОВ "Столичний актив" у грудні 2020 року.

Як з'ясували кореспонденти "Наші гроші", керівником і власником ТОВ "Столичний актив" є Віта Камаєва. Вона також є керівником ТОВ "Статус Буд-Прайм", яке є замовником будівництва ЖК Podil Plaza & Residence на вул. Глибочицькій, 73-79, девелопером якого є Status Group. Власником цього торгового знаку є ТОВ "Компанія "Статус Групп", власником якої до обрання до Верховної Ради був Андрій Стріхарський – нині народний депутат від партії "Слуга народу".

"Слуга" Андрій Стріхарський
"Слуга" Андрій Стріхарськийnashigroshi.org

Заявником на отримання торгового знаку Status Group було ТОВ "Статус Буд-Плюс", керівником якого у 2017-2018 роках був Валерій Камаєв. Він же є керівником і власником ТОВ "Статус Буд-2" – генпідрядника будівництва "багатофункціонального храмового комплексу" на вул. Зарічна, 45.

На Віту Камаєву 2012 року було переоформлене ТОВ "Укрпроектреконструкція" (нині вже ліквідоване), яким володів Стріхарський. Крім того, за даними Youcontrol, вона у 2016-2020 рр. була співвласником ОК "ЖБК "Березнякижитлобуд" (теж вже ліквідоване) разом із Раїсою Стріхарською.

Як повідомляв 5.UA, 70-річна матір "слуги" за кілька років депутатства сина придбала Tesla Model X та нерухомості на 14,5 млн грн. 

Попередній матеріал
Московити тікали з поля бою: як князь Острозький блискуче розбив ворога на берегах Дніпра
Наступний матеріал
Комендантська година і заборона музики: як московські окупанти 1914-го намагалися русифікувати Львів
Loading...