Полігон
Полігон tverezo.info

У перше повноцінне військове містечко на полігоні "Широкий лан" заселилася перша бригада – як реагують армійці

Читайте по-русски
У містечку є стройовий плац, по два футбольних та волейбольних майданчики, тренажери, власна котельна, 11 казарм та велика їдальня

Перші військові навчання у першому і поки що єдиному повноцінному сучасному військовому містечку в Україні. Ще рік тому на полігоні Широкий лан, що на Миколаївщині, зручностей не було. Військові жили у наметах. Тепер – у комфортних умовах. Командування Сухопутних військ України запевняє, що це лише початковий етап оновлення. Враження бригади, яка першою зайшла на навчання у військове містечко у Широкому лану – слухали журналісти "5 каналу".  

Ще рік тому полігон Широкий лан був для бійців одним із найскладніших за умовами проживання. Степ, глина, багнюка, пил. Життя у наметах протягом кількох місяців. Найгучніший скандал вибухнув узимку 2015-го, коли бійці однієї з бригад пішли до військового прокурора, щоби поскаржитися на умови проживання. У результаті в Широкому лану – почалося будівництво військового містечка. Поки воно тривало, на полігоні все одно відбувалися навчання.

"В наметах ми спали в спальних мішках. Майже у всіх були електропростині, бо було дуже холодно. Там ми намагались заснути до того, як перегорять дрова в буржуйці", – розповідає старша сержантка ОМБР Сухопутних військ України Юлія Рванова.

Окрема мотопіхотна бригада Сухопутних військ України – першою заїхала до нового військового містечка. Нині на полігоні триває бойове злагодження військових.

Військові цієї бригади були тут на навчаннях іще рік тому. Кажуть, різниця відчутна з першого погляду.

Сучасне військове містечко займає 23 тисячі квадратних метрів. Там є власний сучасний контрольно-пропускний пункт із системою відеоспостереження. Стройовий плац, по два футбольних та волейбольних майданчики, тренажери, власна котельна, 11 казарм, велика їдальня. Одночасно тут можуть харчуватися дві з половиною тисячі бійців.

Жінки-військовослужбовиці живуть в окремій казармі готельного типу з кімнатами на 6 або на 4 ліжка. Опалюють так, що доводиться навіть ставити радіатори на мінімум.

Це містечко – перше і поки єдине таке в Україні. Ті, хто мають змогу порівняти умови з арміями країн-членів НАТО, говорять, що тут не гірше. А буде ще краще, обіцяє керівництво Сухопутних військ України.

"Це не все. Комплекс ще до кінця не закінчений. Ми плануємо що штаб, майданчик для техніки, медичний пункт, ще адміністративні будівлі ми закінчимо до кінця цього року. Гроші Міноборони, Генеральний штаб запланував", – зазначив в.о. заступника командувача Сухопутних військ України Олександр Голоднюк.

Командування Сухопутних військ запевняє – такий досвід хочуть поширити на інші українські полігони.

"5 канал"

Попередній матеріал
Росія знищує Крим, природних ресурсів води для людей може не вистачити – Барієв
Наступний матеріал
Окупанти порушили природні джерела відновлення води будівництвом військових баз, дорог і житла – член Меджлісу
Loading...

"Осколки всюди, контузії": у лікарні Дніпра розповіли про стан армійців, які підірвалися на Донбасі

Поблизу Південного поранено українського військового: його доправили до лікарні

День добровольця: спогади тих, хто першими стали на захист українських кордонів

"Вони стали першим надійним щитом у війні з Росією": Порошенко привітав добровольців

На Київщині легковик врізався в військовий літак на території військової частини

На Донбасі внаслідок обстрілів російських окупантів загинув армієць ЗСУ