Ескандер Барієв, член Меджлісу кримськотатарського народу
Ескандер Барієв, член Меджлісу кримськотатарського народу 5 канал

Окупанти порушили природні джерела відновлення води будівництвом військових баз, дорог і житла – член Меджлісу

Читайте по-русски
Росія веде до водної катастрофи в Криму, щоб потім примусити Україну дати дніпровську воду через міжнародні організації, вважає Ескендер Барієв

Російська Федерація навмисно створює в окупованому Криму катастрофічну ситуацію з водою, щоби потім спробувати натиснути на Україну через міжнародні організації, аби повернути постачання дніпровської води на півострів. Про це в ефірі ток-шоу "Прямим текстом з Юрієм Луценком" на "5 каналі" сказав член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв.

За його словами, вплив окупантів на природні водні джерела Криму вже призвів до порушення балансу солоної та прісної води, і щоб лише почати відновлення балансу, знадобиться щонайменше 50 років.

"Насправді ситуація з водою справді катастрофічна, і може стати ще гіршою. Але я хочу звернути увагу, що до цієї ситуації веде сама Російська Федерація, для того, щоб потім через міжнародні організації примусити Україну подати дніпровську воду", – вважає Барієв.

Він зазначив, що у фільмі "Крим. Зневоднення" експерти Кримськотатарського ресурсного центру показали, що ресурсів для забезпечення водою 2,5 мільйонів громадян у Криму достатньо – а саме стільки людей було на півострові до його окупації.

"Сьогодні нераціональна, чи ірраціональна, чи навмисна політика РФ на знищення природних джерел призводить до того, що води справді може не вистачити", – зазначив Барієв.

Він розповів про обсяги води, які були доступні на півострові до його окупації РФ як для промисловості, так і для побутових потреб населення.

"На промислові потреби, на зрошення в доокупаційні часи в Криму витрачали близько 900 млн кубометрів води, і ця вода здебільшого була з Північно-Кримського каналу, це близько 85%. Природні джерела були забезпечені 137 млн кубів з поверхневих джерел – сніг, вода, те, що йде по карстових породах та накопичується в річках. Ще близько 62 млн кубометрів добувалося з підземних джерел", – сказав Барієв.

Він зауважив, що на промислові потреби йшло 100% дніпровської води, а з 200 млн кубометрів, доступних з природніх джерел, близько 155 млн були потрібні для забезпечення водою жителів півострова.

"За 7 років вони абсолютно не оновлювали систему забезпечення водою. І збільшення втрат води – 60-65%. До речі, останні заяви російських ЗМІ про те, що російський прем'єр готовий виділити 3,2 млрд рублів – ймовірно, вони почули наші слова і ремонтуватимуть водогін", – сказав Барієв.

"Ми бачимо й інші фактори, які для нас неприйнятні. Це не лише заміщення, а й збільшення населення, це будівництво житлового фонду, це все потрібно забезпечувати водою. Військові бази і, крім того, навіть будівництво мосту і автотраси "Таврида", вони забирають дуже багато води. Як раз тому є проблеми в накопиченні природних джерел, адже було вирубано близько 300 тисяч кущів і дерев", – пояснив він.

За словами політика, через руйнування гори Агармиш, де відбувалося основне накопичення снігу, – природний процес накопичення води був порушений, а для будівництва доріг знищувалися зрошувальні рослини, які утримували воду, водночас з додатковими витратами води для намиву піску для будівництва шляхів.

"Для будівництва інфраструктурних об'єктів Росія нераціонально використовувала природні джерела, і найстрашніше – вони почали бурити і видобувати воду "золотого дзеркала", запасу прісної води. Навіть у радянські часи вони були затампоновані. В Україні вони були недоторканні, а вже в окупаційні часи вони активно видобувають цю воду", – наголосив Барієв.

Дивіться повний запис програми "Прямим текстом":

Нагадаємо, що в тимчасово окупованому Криму зберігається критична ситуація із запасами прісної води – річки стрімко міліють, а деякі водосховища вже пересохли.

Попередній матеріал
У перше повноцінне військове містечко на полігоні "Широкий лан" заселилася перша бригада – як реагують армійці
Наступний матеріал
Оголошення підозр Семенченку та Шевченку: до чого тут справа вагнерівців – сюжет
Loading...