Засуха
Засуха Shutterstock

У Криму вже десятки рік та водосховищ висохли або обміліли – мапа вододефіциту

Читайте по-русски
Усе більша кількість жителів півострова переходять на життя "за графіком" подачі води

В тимчасово окупованому Криму зберігається критична ситуація із запасами прісної води – річки стрімко міліють, а деякі водосховища вже пересохли. Про це мовиться у аналітичному матеріалі проєкту "Крим.Реалії", який відслідковує "географію вододефіциту" на анексованому півострові.

Вода в тимчасово окупованому Криму
Вода в тимчасово окупованому Кримуфото Крим.Реалії

Журналісти "Крим.Реалії" дослідили інформацію щодо стану головних водних артерій Криму та створили відповідні мапи.

Перші серйозні проблеми з водою виникли у Сімферопольському районі ще влітку 2020 року. Через виснаження водоймищ місто та навколишні населені пункти з вересня перейшли на  отримання води за графіком – три години вранці та три години ввечері. Далі такий же графік запровадили для мешканців Бахчисарайського району, включно із найбільшим містом.

Відповідно до опублікованої карти, вже пересохли Загорське і Сімферопольське водосховище. А в Партизанському, Чорноріченському, Балановському та Тайганському водосховищах нині критично низький обсяг води. Загалом близько десятка водосховищ або серйозно обміліли, або зовсім без води.

До прикладу, запасів Щасливенського водосховища – яке разом із Загорським багато років забезпечували водою Ялту і Бахчисарайський район – вистачить щонайбільше на 3 місяці. У Ізобільненському водосховищі, що живить Алушту, ще в лютому минулого року (!) залишалося 20% води.

З річками ситуація не краща – результатом посушливого літа 2020 року стало зникнення близько десятка водойм з прісною водою.

Вода в тимчасово окупованому Криму
Вода в тимчасово окупованому Кримуфото Крим.Реалії

Нагадаємо, у лютому стало відомо, що жителі окупованого Донбасу залишилися без води, газу та електрики.

Попередній матеріал
Я не ідеалізую Навального, але Путін повинен нести відповідальність за репресії – Порошенко
Наступний матеріал
Зеленський міцно пов'язаний із Коломойським і боїться критикувати олігарха – експерт Atlantic Council
Loading...