Ростислав Татомир
Ростислав Татомир Facebook

"ЗА ЧАЙ.СОМ": музикант Ростислав Татомир в ефірі "5 каналу"

  • Анонс
Читайте по-русски
Почаюємо про коріння та космополітичне; про західне і східне в українських головах; про бажання бути собою і бажання переплавитися в одиницю "русскава міра" серед нової ґенерації; про міський фольклор та автентику крізь століття

Музикант із західних теренів Неньки Ростислав Татомир завітає нині до нас. Якось хлопець, який займається дизайном і т. д., вирішив дослідити коріння американської народної пісні "You are my sunshine" (яку переспівали купа відомих музикантів, аж до Луї Армстронга чи Елли Фіцджеральд – неофіційний гімн штату Луїзіана) та вкраїнську "Ой там на горі" від Тріо Мареничів. І так через фолк та історію міграції докопався до суті та синтезу. Наприклад, Ростислав із однодумцями в один казан заварили лемківський та гуцульський фолк, додали скандинавського та балканських трав і поперчили блю-грасовим американським фолком – тоді в Ростислава Татомира й народився проект "Lemko Bluegrass Band". А ще раніше – 2002 року – у Львові утворився фольк-бенд "Бурдон". Там Ростислав із друзями відтворили автентичний фолк карпатського регіону (і вкраїнський, і румунський, і мадярський, і словацький, і польський, і циганський).

Учасники безлічі етно-фестивалів ("Mikolajki Folkowe", "Jaz Festiwal Muzyki Improwizowanej", "Ukraina Viva!", "Bart Folk Festiwal", "Шешори"). Товаришують із культовими групами автентичної музики з-за кордону ("Yerba Mater", "Čači Vorba", "Orkiestra Sw. Mikolaja").

Закарпатський львів'янин Ростислав Татомир про коріння та космополітичне; про західне і східне в українських головах; про бажання бути собою і бажання переплавитися в одиницю "русскава міра" серед нової ґенерації; про міський фольклор та автентику крізь століття. 

 

[social type="fb" url="https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=2167986953315468&id=1088283441285830"]

Попередній матеріал
78 нових суддів ВСУ присягнули українському народу – подробиці
Наступний матеріал
Злочин тяжкий – тому "на потім": суд у справі Савченко-Рубана перенесли
Loading...

"ЗА ЧАЙ.СОМ": електропоп-неофолк співачка Кіра Мазур в ефірі "5 каналу"

"ЗА ЧАЙ.СОМ": музикант, екс-солістка гурту "Таліта Кум" Юлія Міщенко на "5 каналі"

"ЗА ЧАЙ.СОМ": журналістка і письменниця Анастасія Мельниченко в ефірі "5 каналу"

"ЗА ЧАЙ.СОМ": авторка та вокалістка групи "Один в Каное" Ірина Швайдак в ефірі "5 каналу"

"ЗА ЧАЙ.СОМ": відео-блогер Андрій Луганський в ефірі "5 каналу"

"ЗА ЧАЙ.СОМ": лікар-воїн добровольчої медичної служби "Вітерець" Микола Жаренков ("Наркоз") на "5 каналі"