Радіо
Радіо відкриті джерела

Нацрада наклала штрафів на 1,8 млн грн – за порушення мовних квот на радіо

  Читайте по-русски
  У 2019-му оштрафували чотири місцевих мовника на суму 7,5 тис. грн

  Національна рада з питань телебачення і радіомовлення за період дії мовних квот оштрафувала українські радіостанції на майже 1,8 млн грн. Про це повідомила заступник голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Уляна Фещук, передає "Укрінформ".

  "Загалом за період дії закону було накладено 29 штрафів на загальну суму приблизно 1,8 млн грн. Із них 21 штраф стосувався квоти пісень українською мовою – це становило приблизно 1,6 млн грн. У 2019 році ця частка значно зменшилась і фактично можна сказати, що торік Нацрада штрафів, на щастя, не накладала", – зазначила Фещук.

  Вона уточнила, що найбільшу кількість штрафів регулятор призначив 2017 року, тобто в перший рік дії квот на радіо, – це 17 штрафів. Тоді як у 2018 році мовники отримали вже вісім штрафів за порушення квот, а в 2019-му – чотири штрафи на суму 7,5 тис. грн, які стосувалися місцевих мовників.

  Так, три з них були накладені за невиконання пісенної квоти, а ще один – за недотримання обсягу ведення передач державною мовою.

  "Якщо в 2017 році ця сума приблизно становила 70 тис. грн за невиконання квоти щодо частки пісень, то у 2019 році – близько 2 тис. грн. І, якщо серед порушників упродовж 2017–2018 років були переважно загальнонаціональні радіомовники, то у 2019-му – це чотири місцеві радіостанції. Тобто, як бачимо, тенденція позитивна. На жаль, штрафи є ефективною протидією порушенням, тому що будь-які попередження не є такими дієвими", – пояснила Фещук.

  Нагадаємо, Микола Княжицький заявив, що Нацрада з питань телебачення та радіомовлення, яка фактично підконтрольна Банковій, може безпідставно скасувати ліцензію на мовлення радіостанції "Прямий фм".

  Попередній матеріал
  Після шквалу обурення: Арахамія написав суперечливе виправдання щодо своїх слів про воду в Крим
  Наступний матеріал
  "Потєрпєвший" головнокомандувач, який злякався розмови двох невідомих йому жінок": жорстка заява Федини під ДБР
  Loading...

  "Мовні квоти на радіо: 2019 рік": відео з пресконференції

  Транслювали Путіна: Нацрада перевірить телеканал "НАШ"

  "Чий слуга?": нардеп із монобільшості, який засвітився на росТБ, зажадав перевірок "5 каналу" – включення

  Позбавлення ліцензії телеканалу NewsOne: у комітеті свободи слова точилися палкі суперечки – до чого дійшли

  "Думаю, це був шантаж": Зеленський визнав, що Медведчук і Порошенко ніколи не були друзями

  Суд відмовився зупинити рішення Нацради щодо ліцензії "112 Україна" – подробиці