Дерев'яна рамка Поморянської ікони Пресвятої Богородиці
Дерев'яна рамка Поморянської ікони Пресвятої Богородиці 5 канал

На Прикарпатті реставратори виявили ще один образ на звороті чудотворної ікони

Читайте по-русски
Ікону зберігають у церкві Поморян ще з 1690 року

Несподіване відкриття – під час реставрації Поморянської ікони Пресвятої Богородиці прикарпатські реставратори виявили ще один образ. На звороті митець виявив зображення Івана Хрестителя. До Івано-Франківська на відновлення ікону доправили зі Львівщини, де вона зберігалася в селищному храмі понад триста років.

"Це надзвичайно. Ви бачите, що зі звороту ікони Поморянської – зображення Івана Хрестителя", – таку знахідку виявив прикарпатський реставратор Валерій Твердохліб під час відновлення ікони Пресвятої Богородиці Поморянської. Крім того, під шаром фарби знайшов і написи латинською.

"Записка напевно свідчить – 1847 рік, коли її… Якщо прочитати "на Божого народження", тобто на Різдво 1847 року, очевидно, її виставили, презентували громаді села ікону в ризах і коронах. Тобто, цей подарунок був здійснений. Це таке наше припущення", – розповідає завідувач відділу реставрації Івано-Франківського краєзнавчого музею.

Ікона написана в латинському стилі. Її могли привезти до селища Поморяни козаки, які здобули образ як трофей.

"Ми не знаємо точної дати, коли вона була створена. Бо там різні перекази є історичні, що це і козаки могли принести в Поморяни", – визнає Валерій Твердохліб.

Але достеменно відомо, що ікону зберігають у церкві Поморян з 1690 року.

"Ікона завжди славилася чудотворними "властивостями". Люди вірили, що в селі Поморяни були під покровом Богородиці. Про те, що ікона має історичну цінність, що вона двостороння і має зображення Івана Хрестителя, не було відомо", – каже священнослужитель храму Собору Пресвятої Богородиці отець Ярослав Котлінський.

Реставрацію образа почали через те, що його дерев'яну рамку попсував жук короїд: "Було видно сліди пошкоджень і його наявність. І стан дошки, основи, він був важкий. Через те було прийнято рішення провести тільки консервацію".

Вже за місяць чудотворна ікона повернеться додому, в село Поморяни. У храмі Пресвятої Борогориці оновлену святиню представлять на Вербну неділю. Пізніше в церкві планують зробити копію двох образів щоб унікальний лик побачило якомога більше людей.

МШ, ОР, ЄР, "5 канал"

Попередній матеріал
Напередодні "дня тиші": говоримо про битву соціологій та останні потуги кандидатів – "БлогПост"
Наступний матеріал
"Ми для них тренувальний табір": на Донбас прибула чергова партія російських курсантів
Loading...

На кордоні затримали чоловіка, який намагався провезти в Польщу ікони

Неможливо вивезти мощі з Києво-Печерської лаври, бо є митниця – Патріарх Філарет

З Києво-Печерської лаври викрали ікону "Георгія Побідоносця"