Маріупольський напрямок ООС
Маріупольський напрямок ООС 5 канал

"Ми для них тренувальний табір": на Донбас прибула чергова партія російських курсантів

Читайте по-русски
Інформацію про російських курсантів підтверджують з кількох джерел

За даними української розвідки, на позиціях Маріупольського напрямку окупанти тримають курсантів російських артилерійських училищ.

Поки знімальна група діставалася позицій українських захисників – із ворожого боку лунала канонада пострілів. Окупанти активізувалися вранці п'ятниці.

"Працювали 82-ми, і з СПГ працювали, крупнокаліберною працювали прицільно. По позиціях прицільно б'ють із крупнокаліберного, з 82-х мінометів – попадає/не попадає, скажімо", – каже військовослужбовець Євген.

Його побратим Дмитро додає: "Працює і мала артилерія, періодично працює і ствольна артилерія. Періодично вони прострілюють наші позиції. В основному, робота йде з напрямку населених пунктів – намагаються вивести наш вогонь на свої позиції, які стоять на тлі населених пунктів".

Стріляти в бік армійців ворог починає з великокаліберних кулеметів та гранатометів. Якщо відповіді немає – переходять на важку артилерію. Провокують майже щоранку, кажуть вояки.

Позицій наших бійців ми дісталися саме під час обстрілу. Але він припинився, щойно в ефірі пройшла інформація, що їдуть спостерігачі ОБСЄ.

"На тому боці працює ОБСЄ, вони спеціально витягають нас на вогонь. Хлопці терплять до останнього, поки немає складних ситуацій. Коли ми змушені вже просто відповісти, коли є загроза життю і здоров'ю військовослужбовців, вони цю інформацію представляють, як ніби спеціальний простріл йде з нашого боку по населеному пункту", – пояснює Дмитро.

Олександр захищає Україну від агресора від самого початку бойових дій на Донбасі – побував у найгарячіших точках. Тож навчився відрізняти ворога за активністю та прицільністю обстрілів.

Розповідає: "Буває, часом прострілюють снайпера з великокаліберних гвинтівок, модифікацій навіть не знаємо, але б'ють прицільно. Приїжджають курсанти російські та навчаються – ми, виходить, тренувальний табір, на нас тренуються".

Інформацію про російських курсантів підтверджують з кількох джерел.

"Нам достовірно відомо, що Російська Федерація направляла на тимчасово окуповану територію курсантів артилерійських учбових закладів РФ. Нам було відомо, де вони перебували – вони перебували в місті Донецьк. І після того відбували на вогневі позиції артилерії російсько-окупаційних військ, де вони приймали участь в обстрілі наших позицій та населених пунктів", – наголошує командувач Об'єднаних сил Сергій Наєв.

Армійці, тим часом, не втрачають пильності – контролюють дії ворога, щоб у разі будь-якої загрозливої ситуації дати гідну відсіч.

Олена Уланова, Олег Корінний, Донецька область, "5 канал"

Після артобстрілу Наєв відвідав найгарячіші позиції на сході – ФОТО

Сергій Наєв на сході
/
Сергій Наєв на сході
Сергій Наєв на сході
/
Сергій Наєв на сході
Сергій Наєв на сході
/
Сергій Наєв на сході
Сергій Наєв на сході
/
Сергій Наєв на сході
Сергій Наєв на сході
/
Сергій Наєв на сході
Сергій Наєв на сході
/
Сергій Наєв на сході
Сергій Наєв на сході
/
Сергій Наєв на сході

Попередній матеріал
На Прикарпатті реставратори виявили ще один образ на звороті чудотворної ікони
Наступний матеріал
"Смачно та корисно": у Рівному шеф-кухар узявся змінювати меню шкільних їдалень
Loading...

"По 2-3 "зайчики" бігають полем": як захисники Кримського ворожих диверсантів зустрічають

Питання панівної висоти: як на Попаснянському напрямку окупанти дошкуляють ООС і ОБСЄ

"Опізнати було неможливо": бійця, якого 4 роки вважали зниклим, нарешті гідно поховали

"Добре підготувалися, але трохи жопорукі": окупанти почали гатити з артилерії та залишили бійців у подиві

Неділя на сході: окупанти випустили по позиціях ЗСУ понад 100 мін

"Більше ніж сім'я": як живуть, воюють і рятують один одного захисники Мар'їнки