5 канал

18 ікон із 3D ефектом: на Тернопільщині створили унікальний іконостас

На його створення пішло півтора мільйона бісеринок

Вишитий іконостас створили в одному з сіл на Тернопільщині. Єдиний у світі – запевняють його творці. Він складається з 18 ікон. Вишивали їх майже рік. На створення незвичайного іконостасу пішло 18 кілограмів бісеру. Результат роботи майстрів бачили кореспонденти "5 каналу".

18 ікон із 3D ефектом. Такий вигляд має вишитий іконостас. На його створення пішло півтора мільйона бісеринок. Образи майстрині вишивали майже рік.

"Дуже багато відгукнулося вишивальниць і це всі дівчата з села. Були такі, що старші вишивали, молодші, дівчатка молоденькі. А були такі, що наші дівчата, які є заграницею. Ми брали образи і їм відсилали", – розповідає старша сестра Церкви Положення ризи Пресвятої Богородиці Надія Горбач.

Схеми для вишивання розробив львівський майстер Олег Стечкевич. Площа ікон – понад 7 квадратних метрів. Майстрині витратили близько 18 кілограмів бісеру.

"Коли ми сідаємо вишивати саме такі ікони – відчувається велика відповідальність", – зазначає вишивальниця Юлія Кошіль.

18 вишитих ікон інкрустували в дерев'яний каркас із липи. Іконостас складається з трьох ярусів. Вишивані образи закрили спеціальним склом, яке створює ефект 3D-зображення. Подивитися на них приїжджають парафіяни з різних регіонів країни.

"Дуже багато людей з Києва, Білої церкви, навіть зі Східної України, подорожуючи під час великих свят, особливо в літню пору зупиняються і заходять до нашого храму. Нас приємно вражає, що з дуже далеких відстаней люди приїжджають, дізнаються з інтернету", – ділиться парафіянка Наталія Ліснічук.

Майстрині вирішили не зупинятися на досягнутому, наразі вишивають нові образи. Кажуть: іконостас має займати всю ширину церкви, а це завдовжки 20 метрів.

Оксана Смільска, "5 канал"

Попередній матеріал
Кір в Україні: помер 49-річний чоловік
Наступний матеріал
Збільшення грошового забезпечення військовослужбовців ЗСУ в 2019 році: брифінг Міноборони – відео
Loading...

На Тернопільщині одна з громад МП офіційно перейшла до ПЦУ: як це відбувалося та чи важка це процедура

В УПЦ МП заявили, що назву поки не змінюватимуть, а Росію назвали агресором

Молебень у церкві Воздвиження Чесного Хреста в Тернополі – відео

Проголосували одностайно: перша громада на Рівненщині перейшла від УПЦ МП до ПЦУ

Найважливіша реліквія: де зберігатимуть Томос і навіщо ПЦУ його розтиражує

"Люди самі не хотіли Московського патріархату": як на Тернопільщині парафії переходять до ПЦУ