5 канал

"Люди самі не хотіли Московського патріархату": як на Тернопільщині парафії переходять до ПЦУ

Підтримати таке рішення парафіяни одного з храмів попросили й тодішнього настоятеля церкви, але той відмовився

На Тернопільщині одна з громад Московського патріархату офіційно перейшла до Помісної Православної церкви України після Об’єднавчого собору. Ще дві парафії в області також провели збори, підтримали перехід і готові звернутися із клопотанням про долучення до ПЦУ. Докладніше – далі у сюжеті.

У Трибухівцях п'ять церков. Дві – до останнього часу входили до Московського патріархату. Одна з них – Благовіщення Пресвятої Богородиці. Парафіянка Марія Букачик згадує: про перехід до помісної церкви тут заговорили ще на етапі підготовки у столиці Об'єднавчого собору.

"Багатьох старших жіночок слово автокефалія насторожувало. Пояснювали, що воно означає, звідки то слово, до чого ми йдемо, і вони нас сприймали нормально. Є такі люди, що діти їхні в АТО воюють, і кажемо – далі терпіти не будемо. Прийшов час і ми робимо своє. Так і проголосували", – розповіла парафіянка.

5 канал

Підтримати таке рішення парафіяни попросили й тодішнього настоятеля церкви. Але той відмовився.

"Ми зробили збори третій раз офіційно, під розписку. Подали в сільську раду. Люди самі хотіли переходити, не хотіли московського патріархату", – розповів старший брат церкви Благовіщення Пресвятої Богородиці ПЦУ Степан Бойко.

5 канал

Новим настоятелем став протоієрей Степан Татарин. Раніше він правив у храмах Київського патріархату. Перше богослужіння провели рідною мовою.

"Перше Богослужіння за такий довгий час українською мовою, де люди молилися за українське військо, за багатостраждальну нашу Україну. За стільки років православні в Трибухівцях об'єдналися як єдина Христова сім’я", – зазначає протоієрей.

5 канал

Парафіяни останньої з церков Московського патріархату в Трибухівцях теж провели збори і вже зголосилися перейти до помісної. Так само й у селі Кордишів. У багатьох інших парафіях МП теж обговорюють перехід.

"Звичайно, що ніхто їх не заставляє, і на громади не чиниться жодного тиску. Нам не потрібна штучно об’єднана церква. Нам потрібні переконані люди, які хочуть розбудовувати українську церкву в єдності, в вірі і любові до Бога і до власного народу", – наголосив архієпископ Тернопільський і Кременецький, керівник тернопільської єпархії ПЦУ Нестор.

5 канал

За словами керівника Тернопільської єпархії, після початку російської агресії 11-ть церковних громад в області перейшли із Московського патріархату тоді ще до Київського.

Тереза Костецька, Олена Вербицька, "5 канал"

Попередній матеріал
У Мінагрополітики підсумували, які продукти продавала Україна за кордон впродовж 2018 року
Наступний матеріал
У Карпатах надзвичайники виявили ще одного загубленого туриста – в якому він стані

Новий етап для православ'я: як відбувалася церемонія надання Томосу про автокефалію ПЦУ – підсумковий сюжет

Процес перевезення Томосу до Києва буде надійним – Клімкін

"Від імені мусульман, вітаю православних християн з отриманням Томосу" – Муфтій Саід Ісмагілов

Подія вселенського масштабу: Православній Церкві України офіційно надали Томос про автокефалію

Церемонія підписання Вселенським Патріархом Томосу про автокефалію Православної Церкви України – відео

Томос для ПЦУ: оприлюднили програму візиту української делегації в Стамбул