president.gov.ua

"Від імені мусульман, вітаю православних християн з отриманням Томосу" – Муфтій Саід Ісмагілов

Ця подія вже увійшла в історію України як великий крок у розбудові не лише незалежної та всесвітньо визнаної Православної Церкви, наголосив Муфтій

Муфтій Духовного управління мусульман України "Умма" Саїд Ісмагілов на своїй сторінці у Facebook привітав православних християн з отриманням Томосу про автокефалію помісної Православної Церкви України.

"Ця подія вже увійшла в історію України як великий крок у розбудові не лише незалежної та всесвітньо визнаної Православної Церкви, а і як великий крок у розбудові та зміцненню незалежної Української держави! Саме в століття Соборності України, що ми будемо відзначати цього року, українська нація здобула один з найпотужніших духовних чинників, що забезпечуватиме та охоронятиме справжню незалежність України – Помісну Православну Церкву", – пише Муфтій.

Він додав: Всевишній Господь у Священному Корані констатує, що християнство та іслам є близькими релігіями, і між нами багато спільного, особливо в духовно-моральних цінностях і традиціях доброчинності.

"Засвідчуючи це, ми висловлюємо нашу повагу християнам України й готовність до співпраці задля щасливого майбутнього України", – наголосив Саїд Ісмагілов.

Дивіться також повне відео церемонії вручення Томосу предстоятелю ПЦУ Митрополиту Епіфанію:

Як повідомляв 5.UA, сьогодні, 6 січня 2019 року, у патріаршому храмі Святого Георгія в Стамбулі відбулася церемонія передачі Томосу про автокефалію об'єднаної Православної церкви України. Вселенський Патріарх Варфоломій передав Томос Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію. Вже завтра, 7 січня, в Софії Київській відбудеться святкове богослужіння за участю глави держави, де буде продемонстровано Томос. По завершенні Літургії історичний документ буде перенесено для загального огляду в трапезний храм Софії Київської (Мала Софія), де кожен охочий зможе його побачити в будь-який день з 8-ї години ранку до 18-ї години вечора.

Дивіться фотогалерею за темою:

"Про це мріяли покоління українців": як проходила історична церемонія надання Томосу про автокефалію ПЦУ – фото

/
/
/
/
/
/
Надання Томосу про автокефалію
/
Надання Томосу про автокефалію
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Митрополит Епіфаній закликав молитися за полонених і українських політв'язнів Кремля
Наступний матеріал
Невеликий сніг і до 16 градусів морозу: яка погода буде на Різдво

Подія вселенського масштабу: Православній Церкві України офіційно надали Томос про автокефалію

Вселенський Патріарх Варфоломій про Томос: Церква як мати пригорнула мільйони українських вірян

Церемонія підписання Вселенським Патріархом Томосу про автокефалію Православної Церкви України – відео

Томос для ПЦУ: оприлюднили програму візиту української делегації в Стамбул

Перейменування УПЦ: представники Московського Патріархату відреагували вимогою

Під оплески парафіян: митрополит Драбинко оголосив про перехід до помісної Церкви – відео