Смартфон
Смартфон theverge.com

Знадобиться якісний Інтернет і сучасний смартфон: чому закон про касові апарати працюватиме проти підприємців

Читайте по-русски
Через те, що покриття Інтернету в деяких регіонах країни слабке або навіть відсутнє, було б легше опанувати роботу зі звичайними касовими апаратами

Перед тим, як впроваджувати новий закон про касові апарати, підприємцям малого та середнього бізнесу варто показати, як працювати на реєстраторах та впровадити освітню систему. Про це заявила заслужений економіст України, народний депутат від партії "Європейська солідарність" Ніна Южаніна у програмі "Час: Online" на "5 каналі".

"Потрібно показати, як працює система. Щоб люди відповіли, чи є у них взагалі можливість працювати, наприклад, через програмне забезпечення, чи у всіх районних центрах, чи у всіх містах є Інтернет зв'язок, чи він налагоджений і постійний. Інакше підприємець з одним продажем за день буде носитися і переживати, наскільки ця операція відображена і чи він усе відзвітував", – сказала Южаніна.

Вона наголосила, що через те, що Інтернет в Україні слабо покриває всю територію держави, в деяких місцях було б легше опанувати роботу зі звичайними касовими апаратами.

"Наших людей треба спочатку навчити багатьом новим правилам. Європейський досвід вимагає, щоб усі операції по торгівлі здійснювались через касові апарати і ми маємо імплементувати це в українське законодавство. Але якщо б цей період був набагато довший – нічого страшного не сталося б. Я вважаю, що ми маємо робити максимум кроків для того, щоб спростити і надати можливість більшій частині підприємців малого і середнього бізнесу вийти з тіні. Людям також, мабуть, не дуже приємно і не дуже подобається знаходитися за межами закону, адже вони весь час у стресовій ситуації", – заявила Южаніна.

Вона додала, що крім поганої роботи Інтернету в окремих місцях країни, людям потрібно буде замислитися щодо купівлі нових сучасних ґаджетів.

"При застосуванні програмного забезпечення немає надрукованого касового чеку, а є електронний. Оскільки в нас більшість населення не має ґаджетів, які б могли зчитати QR-код, це буде не боротьба з тінню, а навпаки – удар не тільки по підприємцям, а ще й по звичайним людям, яким ми ще говоримо "Придбайте отаку техніку", – підсумувала економіст.

Нагадаємо, раніше 5.ua повідомляв, що закон про зменшення тиску на бізнес набув чинності.

Також дивіться фотогалерею за темою:

Незаконний піщаний бізнес на Київщині: У бухгалтера виявили цілий арсенал зброї – фото

/
Пісок
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Начальник Генштабу розповів, де мають бути нові позиції ЗСУ після розведення військ
Наступний матеріал
НАЗК надало доступ до декларацій військових прокурорів – скільки документів відкрили
Loading...

Закон про зменшення тиску на бізнес набув чинності – що зміниться

Касові апарати для бізнесу: круглий стіл щодо законодавчої ініціативи – завершено

В Україні запускають "касовий апарат у смартфоні" – які будуть новації для бізнесу

Зеленський підписав закон про зменшення тиску на бізнес

Електронний чек і кешбек за порушення продавців: що ще передбачає ухвалений ВР законопроєкт

"Такі ситуації ставлять під питання рівність усіх перед законом": бізнес-спільнота США відреагувала на переслідування Гонтарєвої