Указ президента України
Указ президента України Фото Адміністрація президента

Зеленський підписав закон про зменшення тиску на бізнес

  Читайте по-русски
  Цим документом, зокрема, декриміналізується фіктивне підприємництво

  Закон "Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо зменшення тиску на бізнес" підписав президент України Володимир Зеленський. Про таке повідомили на сайті ОПУ.

  "23.09.2019 – повернуто з підписом від президента", – йдеться у тексті повідомлення.

  Слід зазначити, що цим документом, зокрема, декриміналізується фіктивне підприємництво: ухвалений закон виключає з Кримінального кодексу статтю 205, відповідно до якої визначалося кримінальне покарання за створення або придбання суб'єктів підприємницької діяльності з метою прикриття незаконної діяльності або здійснення заборонених видів діяльності.

  Фіктивне підприємництво каралося штрафом від 30 тисяч до 60 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМДГ), тобто від 510 тис. грн до 1 млн 20 тис. грн, або арештом до півроку чи обмеженням волі до двох років. За повторне порушення штраф становив від 50 тисяч до 100 тисяч НМДГ (від 850 тис. грн до 1,7 млн грн).

  Крім того, законом також передбачено підвищити розмір сум фактичного ненадходження до бюджету податків, зборів та інших обов'язкових платежів для встановлення наявності ознак складів кримінальних правопорушень, передбачених ст. 212 Кримінального кодексу України.

  Як повідомляв 5.UA, більше сотні підприємців зібралося під стінами Офісу президента з вимогами ветувати закони Верховної Ради, що регулюють спрощене оподаткування. Їх ухвалили минулої п'ятниці. Йдеться про зміни до закону про реєстратори розрахункових операцій та до податкового кодексу. Вони, зокрема, зобов'язують представників бізнесу повністю перейти на електронні чеки з 2021 року.

  Попередній матеріал
  США збільшать свою військову присутність у Польщі – подробиці
  Наступний матеріал
  Звільнення полонених: в ОПУ розповіли, над чим зараз працюють

  Зеленський призначив нових голів СБУ в чотирьох областях – подробиці

  Президент оновив склад РНБО

  Президент звільнив 18 голів райдержадміністрацій у 2-х областях – список

  Обіцяв владу без кумівства і корупції: як минули 60 днів президентства Зеленського

  Зеленський підписав указ про розвиток українських Карпат

  Зеленський звільнив 11 послів – які країни ввійшли у список