Земельна ділянка
Земельна ділянка zhitlo24.com.ua

Власники паїв мають оформити право власності до 1 січня 2025-го – у Мін'юсті пояснили, як це зробити

  Читайте по-русски
  Якщо вимогу не буде виконано, вважатиметься, що власники ділянок автоматично відмовилися від землі, зазначили в міністерстві

  Мін'юст дав власникам нерозподілених (невитребуваних) земельних ділянок або їх спадкоємцям час на оформлення права власності на свої паї до 1 січня 2025 року. Про це інформує прес-служба міністерства у Facebook.

  "Відповідно до чинного законодавства України, до 1 січня 2025 року всі власники нерозподілених (невитребуваних) земельних ділянок або їх спадкоємці повинні оформити право власності на свої паї. Якщо вимогу не буде виконано, вважатиметься, що власники ділянок автоматично відмовилися від землі, і вона перейде у комунальну власність територіальної громади", – йдеться у повідомленні.

  У Мін’юсті також розповіли, що потрібно робити, щоб зареєструвати право власності на земельний пай:

  • звернутися до органів місцевого самоврядування з документом, що посвідчує право на земчастку (пай) і заявою про виділення земельної частки (паю) в натурі (на місцевості), і за результатами розгляду цих документів орган місцевого самоврядування приймає рішення щодо виділення земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості);
  • звернутися до землевпорядної організації для розроблення технічної документації на земельну ділянку.

  "Проєкт землеустрою щодо відведення земельних ділянок усіх категорій та форм власності підлягає обов’язковому погодженню з територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин", – наголошують у міністерстві.

  Також наголошується, що особі необхідно звернутися до суб’єкта держреєстрації прав або нотаріуса для проведення держреєстрації права власності на земділянку. Для державної реєстрації прав заявник подає оригінали документів, необхідних для відповідної реєстрації, та документ, що підтверджує сплату адміністративного збору за державну реєстрацію прав, пояснюють у відомстві.

  Наголошується, що власник паю може звернутися до суду за визначенням додаткового строку на оформлення права власності.

  "Органам місцевого самоврядування забороняється протягом 7 років з дня державної реєстрації права комунальної власності на земельну ділянку, яка сформована з невитребуваних часток, передавати ці паї у приватну власність іншим особам, крім власників", – зазначають у міністерстві.

  Як повідомляв 5.UA, Верховна Рада може запровадити новий податок для власників земельних паїв. Відповідний законопроєкт зареєстрували кількадесят нардепів із президентської "Слуги народу" та групи "Довіра". Профільний комітет ВР уже схвалив документ і рекомендував парламенту прийняти його за основу.

  Попередній матеріал
  Затонулий танкер Delfi не можуть підняти з мілини – з судна потрібно відкачати воду
  Наступний матеріал
  На додаткові виплати лікарям-інтернам Кабмін виділив понад 103 млн грн
  Loading...

  Новий податок на землю від "слуг народу": чи змусять фермерів продавати землю – "Копійка до копійки"

  6 тис. грн за пай: "Слуги народу" придумали новий податок для дрібних фермерів

  У Гідрометцентрі заявили, що дощі припинили посуху в Україні

  Ветеранам АТО доводиться виборювати свою землю в судах – сюжет

  В Одеській області фермер наклав на себе руки через втрату урожаю

  Посуха знищила врожаї: які масштаби збитків та чи не вдарить це по кишенях українців