Озеро
Озеро 5 канал

Ветеранам АТО доводиться виборювати свою землю в судах – сюжет

Читайте по-русски
Один з власників ділянки припускає, що арешт наклали через позов місцевих мешканців

Ветерани Російсько-Української війни в судах доводять своє право на земельні ділянки, які їм гарантувала держава. Опоненти заявляють, що наділи захоплені, арешту землі вимагає й прокуратура в рамках кримінального провадження. Натомість, адвокати атовців переконують, доводити право власності в судах це все одно, що захищати майно від власників. На судовому засіданні побувала знімальна група "5 каналу". Кореспондентка Наталія Світлова вислухала обидві сторони.

"Були відбиті кордони, були забиті кілочки і повністю натягнуті мотузки. Це все, що залишилося. Це межа моєї ділянки", – каже Богдан Кириченко, ветеран АТО, показує земельну ділянку.

Право власності на цю земельну ділянку ветеран Російсько-Української війни Богдан Кириченко отримав торік у листопаді. На оформлення 9 соток колишній доброволець полку "Донбас" витратив майже три роки. Щойно отримав документ – на порозі його помешкання з'явилися слідчі.

"Відкрито кримінальне провадження про самозахоплення землі. При тому, що в матеріалах справи є всі документи, хоча вони у нас не просили, вони до справи підшиті, що є право власності у людей і що це інваліди війни, АТОшники, які згідно із законом отримали цю землю", – каже Богдан Кириченко, ветеран АТО.

Ще один з власників ділянки – Сергій Антипов – припускає, арешт наклали через позов місцевих мешканців.

"Я припускав, що тут будуть приблизні події відбуватися, але я не припускав, що навіть арешт на землю хочуть накласти. Ну, я думав, кілочки будуть видирати, заважати будуватися – припускав, що таке буде. Ну, хто ж хоче, щоб біля берега місцевому населенню заважали ходити. Але що це буде в кримінальному проваджені, я навіть собі уявити не можу", – розповідає Сергій Антипов, ветеран АТО.

Мешканці Самарського району, що на околиці Дніпра, новим власникам тут справді не раді.

"Чому ось тут дають. Ось дивіться – навпаки, там же раніше в 20-30-х було поселення. Чого там не дають землю. Нехай і розчищали дерева і там би будувалися. Там і вода, і це", – каже Микола, місцевий мешканець.

До суду викликали сімох учасників АТО. Сторона обвинувачення в цій справі була небагатослівна.

"Підстави викладені в нашому клопотанні, будь-які пояснення я не можу надати. Є таємниця слідства", – говорить Сергій Щербина, прокурор міської прокуратури № 1.

"Така сама у мене відповідь", – каже Олег Барильченко, позивач, слідчий Самарського районного відділку поліції.

Натомість адвокати колишніх захисників переконують: ситуація абсурдна.

"АТОвці мають всі документи, які підтверджують їхнє право власності на цю землю. Є відповідне рішення органів місцевої влади і є витяги з державного реєстру, які підтверджують право на це майно. Якщо ми відкрили кримінальне провадження, то атовці мали б бути потерпілими, бо вони є власниками землі", – повідомляє Віталія Серебрянська, юристка правозахисної групи "Січ".

Водночас дніпровські чиновники переконують, правоохоронні органи не мають підстав для арешту майна учасників АТО.

"Дніпровська міськрада буде заперечувати проти накладання арешту на ці земельні ділянки, у зв'язку з тим, що Дніпровською міською радою були надані ділянки відповідно до вимог чинного законодавства, є рішення міської ради. Дії міської ради є законними і обґрунтованими", – каже Володимир Гуртовий, головний спеціаліст управління захисту інтересів громади Дніпровської міськради.

Судове засідання щодо клопотання про арешт майна АТОвців перенесли на 2 червня. Бо відповідачі – учасники Російсько-Української війни – не встигли ознайомитися з матеріалами справи.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, Дніпро, "5 канал"

Попередній матеріал
Коли немає, що говорити людям, які виживають, починаються перепалки з будь-ким – нардеп про слова Зеленського щодо Бондаренка
Наступний матеріал
Послаблення карантину в Європі: Бельгія відкрила музеї для відвідувачів
Loading...

Жодної картини про війну: як реабілітація стала справою життя для ветерана АТО

Україна готує на обмін агента ФСБ Смородінова, який вбив ветерана АТО в Рівному – "Спостерігач"

У Києві колона ветеранів "Азову" прямує до посольства Росії – включення

Якби у 1991-му задавили Балтійські країни, Україна не вийшла б з тієї імперії – учасник боїв у Вільнюсі

Кабмін відновив Мінветеранів та створив Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій

У Києві пройшла акція на підтримку учасника АТО Балабухи – що вимагали