Музей
Музей 5 канал

Послаблення карантину в Європі: Бельгія відкрила музеї для відвідувачів

Читайте по-русски
Обмеження дуже сильно вдарили по прибутках закладів, які рекордно впали

Бельгія – одна з перших країн Європи, де нині, попри COVID-19, мистецтво знову стало доступним. У державі зафіксували понад 55 тис. недужих: на 11 мільйонів населення. Музеї працюють за новими правилами для відвідувачів, про це розповість кореспондентка "5 каналу" Мирослава Танська.

Десятки бельгійців, зберігаючи дистанцію, чекають своєї черги, щоби зайти до музею. У межах послаблення карантину влада Бельгії дозволила відкрити мистецькі заклади. Сидіти вдома впродовж понад двох місяців було складно, зізнаються бельгійці. Тож, за першої нагоди – всі рушили хоч кудись із дому.

"Бути не вдома – таке прекрасне відчуття. Я щаслива, що у мене приватний будинок, тож принаймні можу вийти на двір. Але частіше сиділа вдома. За цей час певно, вивчила всі ігри для дому. Та побути на вулиці, ще й у музеї – це чудова нагода. Мені цього не вистачало", – каже Елеонор Траверса, відвідувачка музею.

Потрапити до музею можна лише дотримуючись правил. По-перше, треба вистояти чергу. У музеї одночасно може перебувати визначена кількість людей залежно від площі будівлі. По-друге, зайти у приміщення можна лише у масці та попередньо продезінфікувавши руки. І, звичайно, дотримуючись соціальної дистанції. Такі правила люди сприймають нормально, але кажуть: це дуже незвично.

"Одночасно перебувати в одному приміщенні багатьом людям не дозволили. Близько стояти теж не можна. Ми прийшли сюди з друзями, поспілкуватися разом, обговорити мистецтво в нас не виходить. Адже я звикла приходити до музею, дискутувати. Тож нині це виглядає доволі дивно, такого ж ніколи не було раніше", – говорить Оділе Рикманс, відвідувачка.

Радіють відкриттю музеїв не лише бельгійці, а й працівники мистецьких закладів. Карантин дуже сильно вдарив по прибутках, які рекордно впали. Немає навіть грошей, щоби заплатити за електроенергію. Керівники музеїв сподіваються, що найближчим часом їм вдасться надолужити згаяне.

"Фінансові втрати Королівських музеїв витонченого мистецтва насправді катастрофічні. Головний прибуток ми мали від кількості відвідувачів та продажі квитків. І за рахунок цього ми могли вижити. Покрити комунальні послуги, наприклад. Після закриття на такий довгий час у нас виникли проблеми. Нам було важко і ми не знали, як нам бути. Тож нині ми сподіваємося, що нам вдасться відновити нашу роботу та подолати цю ситуацію", – наголошує Ізабелла Бастаіс, речниця Королівських музеїв витонченого мистецтва у Бельгії.

Перші послаблення карантину в Бельгії розпочалися минулого тижня. Тоді відкрили магазини та частину підприємств. Від цього тижня влада дозволила працювати музеям та зоопаркам. Наступні ж масштабні послаблення відбудуться вже у червні. Уряд обіцяв повернути до роботи заклади харчування та кінотеатри.

Мирослава Танська, "5 канал"

Попередній матеріал
Ветеранам АТО доводиться виборювати свою землю в судах – сюжет
Наступний матеріал
Адаптивний карантин до 22 червня в Україні: що це означає – сюжет
Loading...

Рада скасувала засідання 21 та 22 травня через коронавірус в депутата – включення

Послаблення карантину: онлайн-брифінг за підсумками засідання Кабміну

Коронавірус у ЗСУ: станом на 20 травня хворобу виявили в 45 осіб – подробиці

Тривожний симптом: учені розповіли, як коронавірус впливає на мозок

За місяць Україна зможе вийти з карантину – Зеленський

У світі понад п'ять мільйонів людей заразилися COVID-19