play.google.com

6 тис. грн за пай: "Слуги народу" придумали новий податок для дрібних фермерів

  Читайте по-русски
  Формально нові відрахування стосуватимуться усіх, але великим агрофірмам додатково нічого платити не доведеться

  Верховна Рада може запровадити новий податок для власників земельних паїв. Відповідний законопроєкт зареєстрували кількадесят нардепів із президентської "Слуги народу" та групи "Довіра". Профільний комітет ВР уже схвалив документ і рекомендував парламенту прийняти його за основу, передає DW.

  У законопроєкті № 3131 нардепи пропонують змусити власників землі платити щороку до місцевих бюджетів приблизно 1,5 тис. грн за кожний гектар – по 5% від нормативної оцінки землі, за розрахунками авторів. Незалежно від того, скільки заробив фермер.

  За даними Держгеокадастру, в Україні майже7 млн громадян мають земельні паї – у середньому по 4 га кожен. 4,7 млн власників паїв є одноосібниками – обробляють свою землю самостійно. Тож їм доведеться сплачувати щороку по 6 тис. грн податку. Решта паїв здаються в оренду великим агрофірмам чи холдингам.

  Експерти відзначають, що формально новий податок має поширюватися на всіх, але платити його фактично будуть лише дрібні фермери. Адже сукупні відрахування юридичних осіб зазвичай складають понад 1500 грн з гектара – і відповідно до законопроєкту їм нічого додатково платити не треба.

  Дивіться також: як ветеранам АТО доводиться виборювати свою землю в судах

  Попередній матеріал
  COVID-19 у світі: в Австралії повністю закрили місто Мельбурн через новий спалах коронавірусу
  Наступний матеріал
  МЗС відновлює роботу дипломатичних установ за кордоном – Кулеба
  Loading...