Економіст Сергій Фурса в ефірі програми "ІнфоВечір" на "5 каналі" прокоментував відставку голови Національного банку Якова Смолія.
"Ми бачили, що до відставки Смолія штовхали дві тези: теза Коломойського і його посіпак, які постійно атакували НБУ, та новоявлена криворізька школа економіки, яка каже, що інфляція має бути високою і треба друкувати кошти. НБУ відмовлявся від цього. Вперше за всю історію України останні 4-5 років у нас була правильна макроекономічна політика. Це ми бачимо, коли світова фінансова криза, а в обмінниках курс гривні стабільний, і навіть гривневі депозити збільшуються. Ми вперше робили правильно, а зараз вирішили, що нам це не підходить", – сказав Фурса.
Він також пояснив, чи вплине відставка на курс гривні.
"У короткостроковій перспективі – ні. Це буде мати довгострокові негативні наслідки. Якщо нічого не зміниться, це буде дуже негативно, як загалом для економіки України так і гривні, в тому числі. Раніше осені ми навряд це відчуємо", – зазначив економіст.
За його словами, це також вплине на співпрацю з міжнародними фінансовими партнерами.
"За три тижні до цього Зеленський підписав меморандум із МВФ, де він розписався, що незалежність НБУ – понад усе. Потім ми отримали транш від МВФ, Євросоюзу, начебто отримали згоду від Світового банку. І на наступний же день ми руйнуємо незалежність НБУ. Ми робимо дуже негативні речі, при цьому робимо це як "кідали" з привокзальної площі. Ми "кидаємо" всіх наших західних партнерів, повністю руйнуючи довіру", – зауважив Сергій Фурса.
Повне відео розмови дивіться за посиланням:
Нагадаємо, перша заступниця голови Нацбанку України Катерина Рожкова та команда Якова Смолія залишаються в НБУ. У разі, якщо політика, яка змусила Смолія подати у відставку, не зміниться, у відставку подасть і Рожкова.