аеропорт
аеропорт 5 канал

"Грецькі канікули": коли повернуться затримані українці та що кажуть в авіакомпанії

Читайте по-русски
З особливостями в'їзду у ту чи іншу країну можна ознайомитися, зокрема, на сайті МЗС України

Третю добу українка Лариса Семиз разом із двома онуками перебуває у поліцейському відділку летовища Атен. Жінка стверджує: летіла оздоровитися. А опинилася серед тих, кого на кордоні не пропустили.

"Саме я летіла на лікування. Але я не змогла у Грецькому посольстві дізнатися, які потрібно документи для підтвердження. У мене були просто бронювання на проживання у Лутракі, де лікувальні джерела. Я була впевнена, що якщо нам летіти не можна, то нас не випустять", – каже Лариса. 

Атенські прикордонники не пустили до Греції 17 громадян України. Четверо прилетіли літаком авіакомпанії "Візейр". Решта – "Рейнейром". Серед затриманих – 15 дорослих і двоє дітей.

Студентці Анні Левківській, яка прямувала на навчання до Парижа через Атени, тільки в обід понеділка в'їзд до Греції дозволили. І про це дівчина повідомила в себе на сторінці в соцмережі.

Решта громадян залишилися в поліцейському ізоляторі, але готуються до вильоту в Україну. Коли, якою авіакомпанією та чиїм коштом – достеменно не знають. Заступник міністра закордонних справ України повідомляє: повернення українців – це відповідальність авіакомпанії.

"З огляду на те, що зазначений інцидент стався через певні помилки діяльності двох авіаліній, відповідно забезпечення харчами, так і транспортування в Україну буде здійснено за рахунок зазначених авіаліній", – повідомляє заступник міністра закордонних справ Євген Єнін. 

літак
літак5 канал

Водночас на запит "5 каналу" в авіакомпанії "Ренейр" повідомили: подорожувальники мають самі зважати на обмеження, що діють у країнах, куди вони прямують. 

В Україні досі фіксують велику кількість інфікованих коронавірусом. Полетіти будь-куди як у докарантинні часи зараз неможливо. Кордони відкрили не всі країни. Водночас будь-якої заборони на виїзд з України немає.

З особливостями в'їзду у ту чи іншу країну можна ознайомитися, зокрема, на сайті МЗС України. У відомстві підготували й інтерактивну карту. Зеленим позначено держави, куди в'їзд дозволений. Їх небагато. Більше країн позначені жовтим кольором. Сюди пускають лише з посвідками на проживання, офіційними дозволами на роботу чи навчання. А от помаранчевим зафарбовано країни, в'їзд до яких ще заборонено.

Евеліна Михайленко, Іван Довганик, "5 канал"

Попередній матеріал
Це підірвало довіру фінансових партнерів та вплине на гривню – Фурса про відставку Смолія
Наступний матеріал
Російські окупанти тероризують кримських татар: з 4-ої ранку провели обшуки в семи будинках
Loading...

Найвідоміший палац світу та найбільший музей: Тадж-Махал і Лувр відкриваються для відвідувачів

Українці, яка "застрягла" в аеропорту Греції, таки дозволили в'їзд у країну – причина

Замість подорожі – в ізолятор: як українців затримали у Греції та що їм тепер загрожує

Куди поїхати з Києва на вихідні: 5 мальовничих місць

Вечірки закінчилися: на виїзді з Одеси утворився великий затор

Мандруй Україною: Вилкове – українська Венеція, нульовий кілометр Дунаю та унікальні острови