Лувр

Найвідоміший палац світу та найбільший музей: Тадж-Махал і Лувр відкриваються для відвідувачів

Лувр

Окрім Тадж-Махалу, в Індії відчиняться й інші культурно-історичні пам'ятки та музеї

Один із найвідоміших палаців світу, символ Індії – Тадж-Махал – знову приймає туристів. Архітектурну пам'ятку відкривають на тлі чергового послаблення карантину.

Відвідувачів пускатимуть на територію мавзолею тільки в масках. Гості повинні дотримуватися дистанції та не торкатися мармурових поверхонь. За день палац зможуть відвідати лише 5 тисяч людей, яких ділитимуть на групи. Це вшістнадцятеро менше, ніж зазвичай. Окрім Тадж-Махалу, відчиняться й інші культурно-історичні пам'ятки та музеї.

Суворий карантин зберігають лише в найбільш уражених районах. Заборонені й міжнародні авіарейси – до кінця липня.

Довідка. Тадж-Махал збудували у 17-му столітті за наказом імператора Шах-Джахана. Палацом він увічнив пам'ять коханої дружини, яка померла під час пологів. Цей храм вважають найкращим прикладом архітектури стилю династії Великих Моголів, який містить елементи перського, індійського та ісламського стилів. Монумент належить до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Крім того, один із найбільших художніх музеїв у світі – Лувр – знову приймає відвідувачів. Майже 4 місяці він був на карантині – через пандемію коронавірусу.

Поки що для огляду доступні лише 70% музейних залів. А помилуватися світовими шедеврами мистецтва можна лише за попереднім записом онлайн. На вході відвідувачам вимірюють температуру, дають маски та антисептики. Всередину пускають до пів тисячі гостей кожні пів години. Маршрут, за яким можна оглянути експозицію, також обмежений.

Торік Лувр відвідали понад 9,5 мільйонів людей, більшість із них – іноземці. Через пандемію та карантин музей втратив понад 40 мільйонів євро.

Як повідомляв 5.UA, La vie est belle – Життя прекрасне! Принаймні для жителів і гостей Парижа. Адже для них відкрився головний символ французької столиці – Ейфелева вежа.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ