Володимир Зеленський
Володимир Зеленський 5 канал

Що Зеленський сказав про звільнення Смолія та як проходить відбір на посаду голови НБУ – включення

Читайте по-русски
Брифінг президента перед журналістами тривав близько 7 хвилин

Президент України Володимир Зеленський перебуває з дводенним робочим візитом на Одещині. Які заяви лунали і яка мета його візиту до Одеської області – дізнавалася кореспондентка "5 каналу" Ольга Дунська.

Володимир Зеленський заявив під час брифінгу в Одесі, що Офіс президента не чинив політичного тиску на голову Нацбанку Якова Смолія.

Стверджує, що зі Смолієм у нього були добрі стосунки. Глава держави розповів, нині має три списки з кандидатурами на посаду чільника НБУ.

"З приводу кандидатури на голову Нацбанку, я зробив три великі дискусійні зустрічі. В рамках професійного діалогу я зустрівся з усіма головами державних банків України. Хотів від них отримати і кандидатури, і враження через цю ситуацію. Всі достатньо спокійно сприймають звільнення голови Нацбанку. Всі не бачать ризиків. Всі три окремих списки, які мені запропонували, всі окремі столи банківського сектору, ми вивчаємо, в тому числі через правоохоронні органи", – заявив Зеленський.

"Від України на міжнародній арені ніхто не може нічого вимагати, ми – незалежна країна". Так президент Зеленський відповів на запитання, чи справді Росія вимагає представити до 6 липня закон про "особливий статус Донбасу".

Брифінг президента перед журналістами тривав близько 7 хвилин. Далеко не всі ЗМІ встигли поставити свої запитання. Зокрема, кореспондентка "5 каналу" не змогла отримати відповідь на запитання про можливий військовий наступ Росії у вересні.

Нагадаємо, 1 липня голова Національного банку України Яків Смолій повідомив, що подав президенту заяву про відставку. Причиною назвав "систематичний політичний тиск". Напередодні за відставку Смолія проголосувала Верховна Рада.

Напередодні прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що з кандидатурою нового голови Нацбанку визначаться вже у найближчі дні.

Попередній матеріал
Втікав від журналістів: Зеленського запитали, чи не боїться він повторити долю Януковича
Наступний матеріал
"Досить брехні": активісти дійшли до ОП, щоб підтримати Дугарь, Антоненка та Кузьменко – включення
Loading...

Втікав від журналістів: Зеленського запитали, чи не боїться він повторити долю Януковича

Порошенко в інтерв'ю BBC: "Справи проти мене – це помста недосвідченого політика"

Офшорний президент: як Зеленський не платив податки під час війни – "Спостерігач"

Вплив влади на суди і закон ускладнює процес вступу до ЄС і НАТО – Квасневський

Александр Квасневський про політичні переслідування та майбутнє України на політичній мапі – "ІнфоВечір"

Сумнівні зміни до закону "Про освіту": чому протягнутий Зеленським документ є дискримінаційним