Александр Квасневський
Александр Квасневський 5 канал

Вплив влади на суди і закон ускладнює процес вступу до ЄС і НАТО – Квасневський

Читайте по-русски
У 2012-му для Євросоюзу було неможливо прийняти, що Україна, яка хоче бути з Європою, порушує основні принципи ЄС, розповів експрезидент Польщі

Колишній президент Польщі Александр Квасневський в ефірі програми "ІнфоВечір" на "5 каналі" прокоментував політичні переслідування в Україні та спрогнозував їхні наслідки на міжнародній арені.

"Ми з Коксом вирішили написати нашу заяву, тому що знаємо, як було в 12-14 роках під час президенства Януковича. Ми тоді від імені Європарламенту приїхали в Україну, щоб допомогти домовитися з Євросоюзом підписати договір про асоціацію та розв'язати основну проблему політичних зв'язків. Для Євросоюзу було абсолютно неможливо прийняти, що країна, яка хоче бути разом з Європою, порушує основні принципи ЄС – право, закони, незалежні суди", – сказав Квасневський.

Він додав: "Президент Зеленський говорить, що Україна хоче бути всередині європейської системи, і членом Євросоюзу, і НАТО. Якщо суди не будуть незалежними, закон не означатиме закон, влада впливатиме на них, це буде проти найголовніших принципів ЄС та НАТО. Це ускладнюватиме цей процес. В якомусь сенсі ми повернемося до 12-го року".

Повне відео розмови дивіться за посиланням:

Нагадаємо, колишні члени моніторингової місії Європейського парламенту зі спостереження за розглядом резонансних кримінальних справ часів Януковича Олександр Кваснєвський та Пет Кокс зробили заяву щодо політично вмотивованого переслідування в Україні.

Попередній матеріал
Окупанти "зорали поле" поблизу Новотошківського 152-мм калібром – репортаж з передової
Наступний матеріал
Чому голова НБУ Яків Смолій подав у відставку та чого очікувати далі – сюжет
Loading...

Александр Квасневський про політичні переслідування та майбутнє України на політичній мапі – "ІнфоВечір"

Сумнівні зміни до закону "Про освіту": чому протягнутий Зеленським документ є дискримінаційним

"Нагадування Зе-команді, що мазепинці та бандерівці – це сьогоднішні патріоти": Тарас Чорновiл у програмі #Кендзьор

Журналісти виявили документи, які пов'язують потенційного кандидата в очільники Києва від Тимошенко зі "смотрящим" Зеленського

Депутат Європарламенту закликала Єврокомісію вплинути на системний політичний тиск Зеленського на держінститути

Зеленський обговорив із фінансистами кандидатури нового голови НБУ