Олександр Кваснєвський та Пет Кокс
Олександр Кваснєвський та Пет Кокс Фото "Главком"

"Першими жертвами стануть демократія та верховенство права" – Кокс і Кваснєвський про політичні переслідування в Україні

Читайте по-русски
"Інформація, якою ми наразі володіємо, свідчить про тривожний початок сповзання в демократичних стандартах", йдеться у заяві

Колишні члени моніторингової місії Європейського парламенту зі спостереження за розглядом резонансних кримінальних справ часів Януковича Олександр Кваснєвський та Пет Кокс зробили заяву щодо політично-вмотивованого переслідування в Україні, інформує "5 канал".

"З травня 2012 року до листопада 2014 року, протягом 18 місяців, ми разом працювали в якості моніторингової місії високого рівня, призначеної Європейським парламентом з питань спірних кримінальних обвинувачень щодо окремих політичних осіб в Україні. Ми на власні очі бачили і доповідали про політизовані правосуддя та систему судового переслідування; судову систему, яка надавала перевагу прокурорському обвинуваченню над захистом, та в якій нормою здавалася не презумпція невинуватості, а винуватості. Ми надавали свої коментарі про вибірковість політично вмотивованого правосуддя для одних, та співіснування цього явища з кліматом безкарності для інших. Це було погано для України у питанні її міжнародних позицій і становило загрозу для свободи та свобод громадян країни вдома", – йдеться у заяві.

У заяві також наголошено, що "невпинна боротьба за серця і уми українського народу триває й далі": "Зовнішня російська пропаганда не вщухає, і вона часто підсилюється потужними медіаінтересами в самій Україні. Громадська думка зросла до рівня очікування ув’язнень серед ймовірних порушників високого рівня. Під це при нагоді підводяться шкідливі політичні коментарі. Маніпуляція судом громадської думки не є замінником верховенства права".

"Інформація, якою ми наразі володіємо, свідчить про тривожний початок сповзання в демократичних стандартах, про крок назад, який може перерости в ревізію досягнень Майдану. Політична боротьба є всюди, але відбувається вона під час виборів, а у парламенті – під час дебатів. Саме вони, а не суди, є аренами для боротьби політичних суперників. Наближення місцевих виборів лише посилює нашу стурбованість, коли ми спостерігаємо за тим, як з політичними опонентами розбираються через систему правосуддя, а не через виборчий бюлетень", – наголошується у заяві.

Також зазначається: якщо такий курс переважатиме, то його першими жертвами стануть демократія та верховенство права в Україні. Саме вони є основними складовими спільних цінностей, на яких базуються прагнення України щодо інтеграції до ЄС та НАТО.

"Українські антикорупційні органи повинні бути посилені, а не дискредитовані. Вибіркове правосуддя через політично вмотивоване переслідування повинно залишитися в минулому, а не стати інструментом майбутнього. Державна безпека та правоохоронні органи, прокуратура та судові системи потребують незалежності, а не інструменталізації. Європейська доля України не досягається ревізіоністськими кроками назад", – йдеться у заяві.

І також зазначається: "Ми робимо цю заяву через наше дружнє ставлення, нашу стурбованість та нашу повагу. Мовчання в таких умовах може розцінюватись як згода з тим, що нині відбувається. Ми не можемо мовчати".

Нагадаємо, 1 липня під будівлею Державного бюро розслідувань стартувала акція на підтримку п'ятого Президента Петра Порошенка. Слідство вважає, що п'ятий Президент порушив процедуру під час призначення Сергія Семочка на посаду першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки. Спочатку прокуратура просила арешт, але на засіданні 18 червня представники обвинувачення заявили, що достатньо буде особистих зобов'язань. Зокрема, щоби Петро Порошенко здав свої паспорти для виїзду за кордон.

Також Петро Порошенко повідомив, що проти нього порушили справу через отримання Томосу та створення Православної церкви України.

Попередній матеріал
"Вони водять усю країну за ніс": виступ Петра Порошенка в залі суду – відео
Наступний матеріал
Акція на підтримку Порошенка: колона рушила до Печерського суду – силовики зігнали десяток автобусів (оновлюється наживо)
Loading...

Ролі ЄС як наглядача за Мінським процесом недостатньо для впливу на нього – посадовець Європарламенту

"Безвіз – це свобода": як 3 роки тому перші українці перетнули кордон за біометричним паспортом

Масштабне витікання даних сталося у Європейському парламенті

COVID-2019: Європарламент схвалив виділення €1,2 млрд допомоги Україні

Європарламент схвалив виділення Україні понад мільярда євро

В Європарламенті закликали ЄС не знімати санкції з Росії через коронавірус