Європарламент
Європарламент Depositphotos

В Європарламенті закликали ЄС не знімати санкції з Росії через коронавірус

  Читайте по-русски
  РФ повинна продемонструвати готовність до стійкого припинення вогню на Донбасі і забезпечити доступ українських лікарів і представників ВООЗ на тимчасово окуповані території для протидії COVID-19, зазначили депутати

  Депутати Європарламенту звернулися до керівництва Євросоюзу із закликом не знімати санкції з Росії через пандемію коронавірусу. Про це йдеться в заяві на ім'я президента Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  "У цьому листі ми хочемо наголосити, що не всі існуючі санкції перешкоджають країнам, які перебувають під санкціями, купувати медичне обладнання та товари першої необхідності. Зокрема, ми прагнемо запобігти будь-якій можливості перегляду або скасування санкцій ЄС проти Російської Федерації у зв'язку з пандемією", – заявили депутати Європарламенту.

  Вони додали, що санкції проти РФ можуть бути переглянуті тільки в тому разі, якщо буде досягнуто істотного прогресу в реалізації Мінських угод.

  У заяві також уточнюється, що Росії як і раніше важко довіряти.

  "Були зареєстровані тривожні заяви російських лікарів, які звинувачують російський уряд у приховуванні факту спалаху коронавірусу в країні, через що не надається необхідна підтримка сектору охорони здоров'я для лікування пацієнтів, не кажучи вже про відсутність національних зусиль по вирівнюванню кривої захворювання на коронавірусу. Для початку російська сторона повинна продемонструвати готовність до стійкого припинення вогню на Донбасі і забезпечити доступ українських лікарів і представників ВООЗ на тимчасово окуповані території для протидії COVID-19", – сказали в Європарламенті.

  Вони також обговорили питання українських політв'язнів, яких утримує Росія.

  "Повинно бути чітко заявлено, що це не санкції ЄС ставлять під загрозу стримування пандемії в Росії, а дії самої Росії. Поки Росія спростовує і приховує дані про фактичне поширення COVID-19 в країні, спотворює глобальну трагедію заради її політичних вигод і продовжує агресивні дії проти сусідніх держав і їхнього населення, санкції ЄС є одними з єдино доступних заходів для того, щоб зберегти відповідальність Росії і утримати її від подальшого порушення міжнародного права і спроб підірвати наші європейські цінності і демократію", – резюмували політики.

  Заяву підписали 19 депутатів найбільших парламентських груп.

  Нагадаємо, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба звернув увагу чільника МЗС Данії на маніпуляції Росії, яка через пандемію коронавірусу намагається вплинути на зняття санкцій, і попросив донести це до інших колег у країнах ЄС.

  Попередній матеріал
  У Нацбанку пояснили причини заспокоєння валютного ринку
  Наступний матеріал
  Нічні морози та до +19°C вдень: чого чекати від квітня в найближчі дні
  Loading...

  ЄС має дати відсіч спробам Росії використати пандемію для зняття санкцій – Порошенко у листі до Туска

  Україна зруйнувала маніпулятивний план Росії в ООН позбутися санкцій – голова МЗС

  США продовжили санкції проти Росії за кібератаки

  Кулеба попереджав: Путін на нараді G20 намагався зрушити питання санкцій

  Кулеба розповів, як Росія намагається скористатися темою коронавірусу на міжнародній арені

  "Це позиція друга і союзника" – Порошенко про продовження санкцій США проти Росії