5 гривень
5 гривень відкриті джерела

Сьогодні вводять в обіг нові банкноти та монети

  Читайте по-русски
  Нова банкнота має вдосконалену систему захисту

  Пресслужба НБУ повідомила, що Національний банк України сьогодні, 20 грудня, водить нову монету номіналом 5 гривень і оновлену банкноту номіналом 50 гривень.

  Слід зазначити, що оновлені банкноти номіналом 50 гривень мають аналогічний розмір, таку колірну гаму і містять основні зображення банкнот відповідного номіналу попередніх зразків, включаючи портрет видатного державного діяча України Михайла Грушевського на лицьовій стороні.

  Водночас нова банкнота має вдосконалену систему захисту, включаючи покращену рельєфність елементів друку, досконаліші елементи ультрафіолетового й інфрачервоного захисту.

  Монета номіналом 5 гривень виготовлена з цинкового сплаву з гальванічним покриттям. На реверсі монети зображено портрет гетьмана Богдана Хмельницького, як і на банкноті аналогічного номіналу.

  Як повідомляв 5.UA, із 1 жовтня українці не можуть розплачуватися монетами дрібних номіналів

  Вилучені з обігу монети номіналами 1, 2 та 5 копійок будуть утилізовані Національним банком через знищення на них мотивів зображень на спеціальному обладнанні, а метал піде на переплавку.

  У Нацбанку відзначали, що монети номіналами 1, 2 та 5 копійок майже припинили відігравати істотну роль у розрахунках населення за товари та послуги. Крім цього, вартість їх виготовлення значно перевищує номінальну. Держава зможе економити понад 90 млн гривень на рік завдяки зменшенню витрат Національного банку на їхнє виготовлення та оброблення. Заклади торгівлі, громадського харчування, транспорту та банки також не витрачатимуть кошти на інкасацію та обробку монет.

  Попередній матеріал
  Їхав на похорон батька: ФСБ не пустила українця до Криму
  Наступний матеріал
  Журналісти з'ясували подробиці нового позову проти Коломойського та Боголюбова в Ізраїлі
  Loading...

  Гривня пробила стелю: курс національної валюти перевершив чотирирічний максимум

  Мали депозити в "ПриватБанку": суд переніс розгляд справи щодо повернення коштів родини Суркісів – подробиці

  Швейцарія ще на рік заморозила гроші Януковича і його оточення

  Малюську не влаштовує зарплата: міністр просить підвищення оплати праці до 80 тисяч

  США виділить Україні $300 млн на оборону

  Депутати ухвалили законопроєкт про протидію відмиванню доходів – подробиці