Як виглядатиме тисяча гривень
Як виглядатиме тисяча гривень 5 канал

Нова тисяча: як відрізнити справжню банкноту від фальшивої – фото

Читайте по-русски
Нова банкнота істотно відрізняється за розміром від інших купюр

В Україні з 25 жовтня запущена в обіг нова банкнота номіналом в одну тисячу гривень. Як повідомили в Національному Банку України, ця банкнота має інноваційні поліграфічні елементи захисту.

Як пояснив голова ради директорів Асоціації захисту активів Олександр Ситухо у своєму коментарі для видання "Факти", така купюра була введена в цілях економії.

"Основна мета введення банкнот великого номіналу – зниження витрат на обслуговування готівкового грошового обігу. Середній термін експлуатації паперових грошей – 2 роки. У реальності це досить великі постійні витрати. Хоча собівартість виробництва найпоширенішої купюри в 200 гривень і 1000 гривень не дуже відрізняється. Купюра в 1000 гривень знижує витрати на обслуговування готівкового обігу в 5 разів", - пояснив експерт.

У НБУ пояснили, що нова купюра захищена полімерною стрічкою, яка введена в товщину паперу. Ця стрічка пофарбована в пурпурний колір і має яскраво виражений комбінований оптико-змінний ефект. На стрічку нанесено цифрове зображення номіналу і малого державного герба України. Якщо змінити кут нахилу банкноти, то змінюється напрямок руху фонового зображення стрічки.

Нова банкнота
Нова банкнотаНБУ

Також при зміні кута нахилу банкноти можна побачити на деяких ділянках зображення поступові переходи кольору від золотистого до нефритового.

На лицьовому боці купюри зображено портрет видатного українського вченого Володимира Вернадського. На звороті – будівля президії Національної академії наук України.

Нова банкнота істотно відрізняється за розміром від інших купюр, які знаходяться в обігу і це допоможе її не сплутати з іншими банкнотами. Її розмір – 75 на 160 мм. Основний колір – блакитний.

Попередній матеріал
"Ми продовжимо підтримувати наших кримськотатарських братів" – посол Туреччини
Наступний матеріал
Адвокат: НАБУ ввімкнуло "турборежим" проти Гладковського

В Україні ввійшла в обіг нова банкнота в 1000 гривень – яку ще новинку готує НБУ

Обвал будинку в Дрогобичі: чому 60 сімей досі без квартир – сюжет

Парламент ухвалив проєкт змін до Бюджетного кодексу – подробиці

Перед кожним судом "ПриватБанк" збільшує запаси готівки – голова банку

Латвійський суд ухвалив рішення про конфіскацію $30 млн ексчиновників часів Януковича – що відомо

У США Зеленський зустрівся з Кісліним, який причетний до відмивання грошей "регіоналами" – ЗМІ