Як виглядатиме тисяча гривень
Як виглядатиме тисяча гривень 5 канал

Нацбанк повним ходом друкує банкноти номіналом 1000 гривень: як вони виглядають і як захищені – включення

Читайте по-русски
На новій банкноті зображений Володимир Вернадський – один із засновників Української академії наук та засновник Національної бібліотеки України

Нову купюру номіналом тисяча гривень уже 25 жовтня введуть в обіг. Нині гроші друкують на банкнотно-монетному дворі Нацбанку. Про таке розповідає кореспондент "5 каналу" Петро Троць.

За його словами, до зазначеної дати мають виготовити 5 мільйонів купюр. Це лише перший етап друку. На новій банкноті зображений Володимир Вернадський – один із засновників Української академії наук та засновник Національної бібліотеки України. Купюра має більше 20 елементів захисту, наголошують у Нацбанку.

Генеральний директор банкнотно-монетного двору НБУ Володимир Баглай говорить: "Ми випускали 100 гривень, 500 гривень і ця концепція прийнята для всього модернізованого банкнотного ряду. Тому якось концептуально захист не відрізняється. Він покращений, тобто його більше, ніж на 500 гривнях, і він трохи модернізований цей захист".

А начальник управління організації виготовлення і захисту грошей НБУ Володимир Тищенко розповідає, як саме захищена купюра: "Це захисні елементи для населення: водяний знак, ви знаєте, проти світла повторює портрет Володимира Вернадського, цифрове позначення номіналу 1000 і теж можна побачити рельєфні елементи, портрет, позначення номіналу, знак для людей з послабленим зором, що відчувається на дотик. Так звана, тактильність. Знак на суміщення – якщо проти світла ви подивитесь, то теж побачите номінал 1000.

Як повідомляв 5.UA, із 1 жовтня українці не можуть розплачуватися монетами дрібних номіналів

Попередній матеріал
Суд відмовився заарештувати Вілкула та Колєснікова – подробиці засідання
Наступний матеріал
"Метчінг і неймінг": нардеп Ірина Верещук заявила, що Програму уряду треба було писати "простішою мовою"