Дрібні монети
Дрібні монети nv.ua

Із 1 жовтня українці не можуть розплачуватися монетами дрібних номіналів

Читайте по-русски
Вилучені з обігу монети номіналами 1, 2 та 5 копійок будуть утилізовані Нацбанком, метал піде на переплавку

Монети 1, 2 і 5 копійок 1 жовтня перестали бути платіжним засобом в Україні і будуть вилучені з готівкового обігу, повідомляли в Нацбанку.

До 30 вересня наступного року включно їх можна обміняти в усіх відділеннях українських банків. Упродовж трьох років із дати вилучення з обігу – до 30 вересня 2022 року включно – у Національному банку та уповноважених банках ("Ощадбанк", "ПриватБанк", "Райффайзенбанк Аваль").

Вилучені з обігу монети номіналами 1, 2 та 5 копійок будуть утилізовані Національним банком через знищення на них мотивів зображень на спеціальному обладнанні, а метал піде на переплавку.

У Нацбанку відзначали, що монети номіналами 1, 2 та 5 копійок майже припинили відігравати істотну роль у розрахунках населення за товари та послуги. Крім цього, вартість їх виготовлення значно перевищує номінальну. Держава зможе економити понад 90 млн гривень на рік завдяки зменшенню витрат Національного банку на їхнє виготовлення та оброблення. Заклади торгівлі, громадського харчування, транспорту та банки також не витрачатимуть кошти на інкасацію та обробку монет.

Монети
Монетиbank.gov.ua

Нагадаємо, з обігу також поступово виводитиметься монета номіналом 25 копійок, яка поки залишиться платіжним засобом. Монети номіналом 25 копійок, що потраплятимуть у банки, не повертатимуться назад в обіг і поступово їхня кількість зменшуватиметься.

Як повідомляв 5.UA, з 25 жовтня в обігу з’являться купюри номіналом 1000 гривень.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Шелест купюр: нові 20 гривень з усіх боків – ФОТО

Нова купюра 20 гривень
/
Нова купюра 20 гривень
/
Нова купюра 20 гривень
/
Нова купюра 20 гривень
/
Нова купюра 20 гривень
/
Нова купюра 20 гривень
/

Попередній матеріал
"Саша, ти був справжнім": на Київщині прощалися з офіцером Нацгвардії Олександром Марківим
Наступний матеріал
"У зв'язку із непрофесійною поведінкою" – журналісти вимагають звільнення Мендель