1000 грн
1000 грн 5 канал

В Україні з'явиться банкнота номіналом 1000 грн – включення з презентації НБУ

Читайте по-русски
Водночас із обігу будуть виведені монети номіналом 1, 2 та 5 копійок

Банкноту найвищого номіналу – в 1 тис. грн – презентували у Національному банку України. Під час брифінгу голова регулятора Яків Смолій оголосив про зміни у номінальному ряді банкнот і монет, спрямовані на впорядкування готівкового обігу гривні. Подробиці слухав кореспондент "5 каналу" Мирослав Солонар.

Випуск в обіг нових грошових знаків відбудеться 25 жовтня 2019 року. На аверсі купюри зображений Володимир Вернадський – видатний український вчений, який був президентом першої української Академії наук. На реверсі зобразили саму академію.

"Банкнота за дизайном наслідує наш модернізований ряд банкнот, який сьогодні включає 20, 100 і 500 грн. На лицьовій стороні зображений портрет Володимира Вернадського. На зворотній – зображення президії Національної академії наук", – зазначив Смолій.

Крім того, голова НБУ оголосив, що монети номіналом у 1, 2 та 5 копійок із 1 жовтня виводитимуть з обігу – щоб упорядкувати готівковий обіг гривні. Згодом це чекає й на монети 25 копійок. Такі зміни, вважають у Нацбанку, спростять для українців розрахунки.

Раніше 5.UA повідомляв, що прибуток українських банків досяг історичних максимумів за 2018 рік.

 

Попередній матеріал
SpaceX запустила Falcon Heavy із супутниками та прахом 152 людей
Наступний матеріал
Коментар Порошенка щодо рішення ПАРЄ – відео
Loading...