монети
монети profi-forex.org

У Нацбанку нагадали, що незабаром вилучать з обігу 1, 2 та 5 копійок

Читайте по-русски
Водночас громадяни зможуть без обмежень та безкоштовно обміняти ці монети упродовж наступних трьох років
Від 1 жовтня 2019 року монети номіналом 1, 2 та 5 копійок перестануть бути платіжним засобом в Україні. Про це повідомляє прес-служба НБУ на сторінці у Facebook.

"Уже через три тижні, з 1 жовтня 2019 року, монети номіналом 1, 2 та 5 копійок перестануть бути платіжним засобом в Україні. Відтоді їх не прийматимуть під час розрахунків готівкою за товари та послуги, а Національний банк почне вилучати ці монети з готівкового обігу", – йдеться в повідомленні.

Водночас громадяни зможуть без обмежень та безкоштовно обміняти ці монети на монети та банкноти інших номіналів упродовж наступних трьох років:

  • упродовж першого року з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2020 року включно – в усіх відділеннях українських банків;
  • упродовж трьох років з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2022 року включно – у Національному банку та уповноважених банках ("Ощадбанк", "ПриватБанк", "Райффайзен Банк Аваль").

Крім того, розпочнеться поступове вилучення з обігу монет номіналом 25 копійок. На відміну від 1, 2 та 5 копійок, 25 копійок поки що залишаться в готівковому обігу. Ними можна буде розраховуватися. Але ті монети, що потраплятимуть у банки, не повертатимуться в обіг і поступово їх ставатиме дедалі менше.

Нагадаємо, голова Національного банку України Яків Смолій анонсував випуск в обіг монет номіналами 5 і 10 гривень. Нові 5-гривневі монети можуть з'явитися вже цього року, а 10-гривневі – не раніше наступного.

"Романтична та захищена": Банк Британії показав нову 10-фунтову купюру – ФОТО

Попередній матеріал
Реформа органів прокуратури: розгляд проекту закону – відео
Наступний матеріал
Рада екстрено ухвалила закон про імпічмент: реакція депутатів на турборежим "Слуг народу"

Міжнародні резерви України оновили шестирічний максимум

Стало відомо, коли до України завітає місія МВФ

Україна повністю розрахувалася з МВФ за програмою stand-by, розпочатою в 2014 році

Прибутки банків України зросли більш ніж утричі – в НБУ пояснили чому

Націоналізація "ПриватБанку" є обґрунтованою – Данилюк

Стрімкий "доларопад": чому, попри міцну гривню, не всі імпортні товари дешевшатимуть