Пам'ятні монети від НБУ
Пам'ятні монети від НБУ НБУ

Із золота та срібла: НБУ випустив пам’ятні монети, присвячені Томосу – відео

Читайте по-русски
Вартість золотої монети сягає 49 тисяч гривень за одиницю

Нацбанк створив спеціальну серію пам’ятних монет з нагоди надання Томосу про автокефалію Православній Церкві України. Їх відкарбував український Монетний двір, передає прес-служба регулятора.

Як зазначається, монети продовжують серію "Духовні скарби України". В обіг вони потраплять вже сьогодні, 25 березня.

Одна з монет виготовлена з золота. Її тираж складає лише 1,5 тисячі екземплярів. Ціна монети – 48,8 тисяч гривень, а номінал – 100 гривень. 

"Присвячена події, яка є ствердженням великої історичної справедливості, гарантією духовної свободи нашого народу. Томос, текст якого ухвалено архієрейським синодом Вселенського Патріархату, офіційно затверджує канонічний автокефальний статус Православної Церкви України як однієї з 15 помісних православних церков", – йдеться у коментарі на сайті НБУ.

Ще дві монети серії, присвяченої Томосу, вироблені зі срібла та нейзильберу. Їхня вартість – 1897 і 51 гривня відповідно. Тираж – 4 тис. і 75 тисяч екземплярів.

Дивіться також: "Грошова майстерня": де та як народжуються українські монети – спецрепортаж

Як повідомляв 5.UA, голова Національного банку України Яків Смолій анонсував випуск в обіг монет номіналами 5 і 10 гривень. Нові 5-гривневі монети можуть з'явитися вже цього року, а 10-гривневі не раніше наступного. Про конкретні терміни в НБУ поки не говорять, водночас обіцяють інформувати про це українців за кілька місяців до старту. 

Попередній матеріал
Заява для ЗМІ представниці України у ТКГ Ірини Геращенко – відео
Наступний матеріал
За талант – до Парижа: у Києві вперше пройшов дитячий конкурс французької пісні "Формідабль" – репортаж
Loading...