ВРУ
ВРУ "5 канал" / Леся Головата

Депутати ухвалили законопроєкт про протидію відмиванню доходів – подробиці

  Читайте по-русски
  Голова НАЗК несе персональну відповідальність за законність, прозорість та ефективність діяльності Нацагентства, а також може призначати та звільняти працівників

  Народні депутати України ухвалили законопроєкт про протидію відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом. Відповідне рішення підтримали 246 народних депутатів України. Про це повідомляється на офіційному порталі ВР.

  Проект Закону №2179 про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення направлений на досягнення відповідності правової системи України у вказаній сфері до критеріїв, що висуваються Європейським Союзом до держав, які мають намір вступити.

  На думку авторів законопроєкту, його ухвалення надасть можливість вдосконалити організацію первинного та державного фінансового моніторингу і підвищити ефективність формування та реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму.

  Так, у законопроекті передбачається підняття планки здійснення моніторингу зі 150 тис. гривень до 400 тис. гривень і підвищення відповідальності за порушення. Розрахунок суми штрафу в разі вчинення двох і більше видів порушень здійснюється шляхом додавання розмірів штрафів за кожний вид порушення.

  У такому разі максимальна сума штрафу, яка може бути застосована до суб’єкта первинного фінансового моніторингу, не може перевищувати 10% загального річного обороту (не більше 7950 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), а для інших суб'єктів – 1590 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

  Окрім того, відповідно до законопроєкту, голова НАЗК несе персональну відповідальність за законність, прозорість та ефективність діяльності Нацагентства, а також може призначати та звільняти працівників.

  При розгляді законопроєкту до другого читання до профільного комітету з питань фінансів, податкової та митної політики подано більш як 1300 правок, з яких 500 було підтримано комітетом.

  Як повідомляв 5.UA, понад 3000 добровольців зможуть отримати статус учасника бойових дій. Парламент ухвалив окремий закон, який дозволяє надати статус УБД тим, хто щонайменше 30 днів захищав країну від агресора на Донбасі. 

  Попередній матеріал
  Чубаров анонсував мирний марш на Крим: "Ми йдемо до себе додому"
  Наступний матеріал
  В окупованому Криму "суд" залишив під арештом українця Олега Приходька
  Loading...

  Пленарне засідання Верховної Ради – відео

  Пленарне засідання Верховної Ради – трансляція

  Плідний день у Раді: сьогодні депутати розглянули більш як 10 законопроєктів – про що саме

  "Це врятує автопром": Рада відтермінувала екологічний стандарт "Євро-6"

  Пленарне засідання Верховної Ради – відео

  Робиться відомство одного керівника – Павленко про закон щодо ДБР