Газопровід
Газопровід uapress.info

Румунія постачатиме газ до України

  Читайте по-русски
  Паливо транзитуватимуть завдяки системі трансбалканських трубопроводів шляхом реверсу

  Технічні рішення щодо створення необхідних потужностей для отримання природного газу з території Румунії погодили "Укртрансгаз" і "Молдовагаз". Про таке повідомила прес-служба української компанії.

  Слід зазначити, що паливо транзитуватимуть завдяки системі трансбалканських трубопроводів шляхом реверсу.

  "Фахівці погодили модернізацію прикордонних газовимірювальних станцій ГВС "Гребеники" (Україна) та ГВС "Каушани" (Молдова) для роботи в реверсному режимі. Українська сторона планує побудувати додаткові обвідні лінії газопроводів, встановити нові технологічні перемички з монтажем трьох шарових кранів та завершити реконструкцію ГВС "Гребеники" до кінця 2019 року", – йдеться в тексті повідомлення.

  Очікується, що вже 1 січня 2020 року буде створена постійна потужність для імпорту з Румунії обсягом 1,5 млрд кубометрів газу на рік, незалежно від обсягів транзиту російського газу територією України. Транспортування блакитного палива від точки Ісакча-1 – Орловка відбуватиметься магістральними газопроводами "Роздільна – Ізмаїл" та "Шебелинка – Дніпропетровськ – Кривий Ріг – Ізмаїл".

  Експерти стверджують, що для України й Молдови цей проєкт має стратегічне значення, адже диверсифікувавши шляхи постачання газу, обидві держави підвищать надійність та безперебійність забезпечення блакитним паливом своїх споживачів.

  Як повідомляв 5.UA, НАК "Нафтогаз України" має запасний план на випадок, якщо перемовини з Газпромом щодо транзиту газу будуть невдалими. Зараз НАК прагне забезпечити Україну компенсацією, якщо Росії вдасться побудувати "Північний потік-2".

  Попередній матеріал
  Росіяни викрали в Туреччині яхту вартістю $2 млн – подробиці
  Наступний матеріал
  Полторак підписав указ про надання премії військовим з нагоди Дня Незалежності
  Loading...

  У "Нафтогазі" готуються до закінчення контракту з РФ в 2020 році – уже є альтернативний варіант постачання газу

  "Наші родовища – це вичавлений лимон": у "Нафтогазі" представили нову стратегію видобутку газу

  Ціна на газ для населення зменшиться ще на 5,5% – Кабмін

  Близько 90% дивідендів від прибутку "Нафтогазу" потрапили до бюджету

  Данія надала перший дозвіл трубопроводу Baltic Pipe, за рахунок якого Польща має намір зменшити залежність від "Газпрому"

  Українська ГТС збільшить транзит із Росії – причини