Газопровід Baltic Pipe
Газопровід Baltic Pipe baltic-pipe.eu

Данія надала перший дозвіл трубопроводу Baltic Pipe, за рахунок якого Польща має намір зменшити залежність від "Газпрому"

  Читайте по-русски
  При цьому Данія затягує погодження будівництва газопроводу "Газпрому" "Північний потік-2"

  Проєкт із доставки норвезького газу до Польщі Baltic Pipe отримав перше схвалення від влади Данії. Данське агентство з охорони навколишнього середовища видало дозвіл на будівництво виходу газопроводу на сушу на східному узбережжі Данії. Регулятор ухвалив рішення 12 липня 2019 року і сьогодні опублікував на сайті проєкту, пише "Інтерфакс-Україна".

  Тепер данський газотранспортний оператор Energinet може перейти до наступного етапу. Йдеться про отримання дозволів від 13 муніципалітетів щодо сухопутної траси магістралі. Газопровід також потребує схвалення від Данського енергетичного агентства щодо морської ділянки в данських водах.

  Додамо, що паралельно зі схваленням Baltic Pipe, Данія затягує погодження будівництва газопроводу "Газпрому" "Північний потік-2". Королівство вже кілька років не погоджує заявки проєктній компанії "Північного потоку-2" на проходження морської магістралі в данських водах. Компанія подала три заявки: одну – з найкоротшим маршрутом – на проходження магістралі в територіальних водах, вона повторює раніше погоджений маршрут першого "Північного потоку". Щоб затягнути розгляд цієї заявки, влада Данії ухвалила спеціальний закон, що потребує погодження таких заявок міністерством закордонних справ країни. Дві інші заявки проходять через виключну економічну зону Данії.

  Довідка. Проєкт Baltic Pipe був ініційований ще 20 років тому. Він отримав новий імпульс після схвалення в січні 2019 року нового гранту ЄС в EUR215 млн на додачу до раніше вже виділених EUR51,8 млн. Будівництво газопроводу потужністю 10 млрд куб. м на рік має розпочатися у 2020-му році, а його завершення очікується у жовтні 2022-го. Тоді ж закінчиться довгостроковий контракт Польщі з "Газпромом". Польська держкомпанія PGNiG протягом останніх 11 років купує ліцензії на видобуток на норвезькому континентальному шельфі з метою подальшого постачання до Baltic Pipe. Нині компанія володіє акціями 25 ліцензій у регіоні.

  Як повідомляв 5.UA, ОБСЄ випустила резолюцію стосовно "Північного потоку-2"

  Попередній матеріал
  МОН вимагає від вишів вчасно видавати дипломи бакалавра та молодшого спеціаліста
  Наступний матеріал
  НАБУ оголосило про підозру посадовцю через розкрадання майна в Нацгвардії – подробиці
  Loading...