Пенсія
Пенсія Укрінформ

Підвищення пенсій в Україні: кому, коли та на скільки

  Читайте по-русски
  У квітні в Україні проведуть передбачену законом індексацію пенсій

  Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення, повідомляє УНІАН.

  Рішення включає запровадження з квітня 2020 року щомісячної виплати в розмірі до 500 грн пенсіонерам старше 80 років, у яких розмір пенсії не перевищує 9205 грн.

  "При цьому ми встановлюємо для таких пенсіонерів зі страховим стажем для жінок 20 років, а для чоловіків 25 років, що не може бути пенсійна виплата менш як 2600 грн. Тому що зараз така виплата 2000 грн. Тому ми пропонуємо провести такий перерахунок, і таку компенсацію отримають 1,5 млн пенсіонерів", – зазначила міністр соціальної політики Марина Лазебна.

  За її словами, пенсіонери старше 80 років отримають таку виплату на додаток до вже наявних у них надбавок учасників бойових дій, учасників війни, дітей війни тощо. Також рішення уряду передбачає проведення в травні 2020 року індексації пенсій на 11% для 7 млн пенсіонерів.

  "У травні провести індексацію пенсій на 11%. Але ми знаємо, що не всіх пенсіонерів торкнеться така індексація, і ми порахували, що 7 млн пенсіонерів отримають майже 260 грн. Тому ми пропонуємо тим пенсіонерам, які не будуть охоплені такою повномасштабною індексацією, і в яких є стаж роботи 30 років для жінок і 35 років для чоловіків, також для них підвищити мінімальну пенсійну виплату до 2100 грн", – наголосила міністр.

  З урахуванням збільшення пенсійних виплат, таке підвищення охопить понад 8,5 млн пенсіонерів.

  Також, згідно з ухваленою постановою, у квітні проведуть виплату одноразової допомоги розміром 1 тис. грн для 10 млн пенсіонерів, які отримують станом на 1 квітня 2020 року пенсію менш ніж 5 тис. грн.

  "Діти з інвалідністю, особи з інвалідністю з дитинства, особи, які не мають права на пенсію, а також одержувачі тимчасової державної соціальної допомоги для людей, які досягли пенсійного віку, але не мають права на пенсійну виплату. Вони також отримають гарантовано по 1 тис. грн", – уточнила Лазебна.

  Міністр зазначила, що виплати будуть проведені після внесення змін до бюджету і затвердження необхідних фінансових документів, тобто вже з 14 квітня Пенсійний фонд нарахує всі ці виплати, і люди отримають по 1 тис. грн.

  Нагадаємо, раніше міністр соціальної політики Марина Лазебна запевнила, що громадян не каратимуть за несплату житлово-комунальних послуг на час карантину.

  Попередній матеріал
  Смерть українця в аеропорту Лісабона: у Португалії затримали трьох підозрюваних офіцерів
  Наступний матеріал
  Найпопулярніші міфи та фейки щодо запобігання захворюванню на коронавірус
  Loading...

  Уже в травні українцям планово підвищать пенсії – на скільки

  Що буде із зарплатами українців у 2020 році – прогноз економіста

  Ми повинні переглянути бюджет на 2020 рік – Шмигаль про плани нового Кабміну

  Українцям перерахують пенсії – кому очікувати на прибавку

  Перерахунку пенсій 1 березня не буде через бездіяльність уряду – ексвіцепрем'єр-міністр

  Уколов назвав "фантастичну і реалістичну" версії, чому Зеленський збирає Раду