Пенсіонери, карантин
Пенсіонери, карантин 5 канал

У Мінсоцполітики обіцяють допомогти пенсіонерам пережити карантин – що напланували

Читайте по-русски
Тим, хто втратив роботу через карантин, у Міністерстві обіцяють спростити отримання субсидій

Пережити карантин. У міністерстві соціальної політики планують розширити підтримку вразливих верств населення - пенсіонерів, інвалідів та тих, хто через епідемію втратить роботу. Обіцяють - збільшити субсидії та проіндексувати пенсії. Наголошують, усі перерахунки відбуватимуться автоматично й нікуди для цього йти не треба.

Щоби уникнути зайвих походів, обіцяють ще й усіх пенсіонерів навчити користуватися онлайн-розрахунками. Допоки ж, ті за багаторічною звичкою йдуть платити за комуналку й отримувати пенсію - у банки та на пошту. Чи планують перевчатися – питали журналісти "5-го".

"Вони по одному запускають і випускають. Дівчина поможе мені набрати і я заплачу", - каже пенсіонерка Галина Володимирівна. Попри карантин вона - у черзі до банку. Іншого шляху сплатити за комунальні послуги для себе - не бачить.

"Мені вже 80 років, який онлайн? Тут по телефону, ледь розмовляю, не знаю, а дома маленька внучка і такий же дід як я", - розповіла жінка.

"Все одно хочу заплатить вчасно", - переконує пенсіонерка Наталя Юріївна. Киянка вже чула - пені за прострочені платежі не буде. Але за звичкою у 20-х числах пенсіонерка все одно йде до банку.

"У мене є, звісно, в телефоні інтернет, але не знаю...", - каже пані Наталя.

"Хто хоче, то можна і в такому віці розібратись", - упевнений пенсіонер Іван Петрович. Він про черги за комуналку - забув. Тепер сплачує в інтернеті.

"Вже навчився, син помагав, воно зручніше, я ще до цієї інфекції користувався", - зауважує чоловік.

Премудрості онлайн-банкінгу опановує і киянка Анна Олександрівна. "Треба вже переходити, уже 61, але треба вчитись", - вважає пенсіонерка.

Як не в банк, так - на пошту. Попри заклики обмежити походи на вулицю, своїм звичкам не зраджує Віра Миколаївна.

"Я живу ось в цьому будинку і мені не далеко прийти на пошту і отримати на пошті пенсію. - А те, що карантин і треба сидіти вдома? То може б варто банківську картку отримати і не ходити? - Ні, я не хочу", - сказала жінка.

Утім, "місце зустрічі" змінити таки можна, вважають у профільному міністерстві.

Щоби забули дорогу на пошту - у Мінсоцполітики розробляють програму "Допомога літній людині". Переконані, зможуть привчити пенсіонерів користуватися банківськими картками для розрахунків онлайн.

"Щоб вони могли оплатити нею онлайн послуги, замовити продукти, ліки, тощо. І ми будемо працювати, я вам обіцяю, з кожним пенсіонером", - запевнила міністерка соцполітики Марина Лазебна.

В обіцянках - щедрі. З травня на 11 відсотків планують проіндексувати трудові пенсії для 7 мільйонів пенсіонерів. Плюс додаткові 500 гривень щомісяця з травня отримуватимуть люди старше 80 років. Таких - півтора мільйона. А для тих, у кого пенсія менше ніж 5 тисяч - уже у квітні передбачили одноразову допомогу в тисячу гривень. Її отримає 10 мільйонів пенсіонерів і 400 тисяч громадян з інвалідністю. Утім, таку звістку люди сприйняли по-різному.

"Взагалі нічого не дасть ця тисяча, якби постійно, а що ж одна тисяча. Бо я дуже багато на ліки трачу", - пояснює Олена Буждиган.

"Пенсіонеру допоможе і 10 гривень.Ну якщо обіцяють, значить дай Боже", - каже Наталя Юріївна.

"Має бути виділено на компенсацію дефіциту пенсійного фонду 175 мільйонів гривень. Якщо говорити про додаткові виплати - разові виплати, це підвищення пенсій поза планом, зрозуміло, що ця цифра зросте", - зазначив заступник директора національного інституту стратегічних досліджень Ярослав Жаліло.

Як держава витримає таке навантаження експерт прогнозувати поки не береться. Адже на тлі карантину від сплати єдиного соціального внеску звільнили ФОПи. Але й так вони ризикують піти на дно.

"Із 3 мільйонів ФОПів десь 2 мільйони фактично на сьогодні можуть поповнити лави безробітних і необхідно, щоби вони були забезпечені соціальною підтримкою. Але ця підтримка може діяти лише протягом обмеженого короткого часу", - пояснює  Ярослав Жаліло.

Наразі ж тим, хто втратив роботу через карантин, у Міністерстві обіцяють спростити отримання субсидій. Посилення такої допомоги на період карантину для решти - розглянуть на найближчому засіданні уряду.

"Ми це зробимо шляхом збільшення на 50 відсотків соціальних нормативів користування електроенергії, природним газом для приготування їжі, підігріву води, користування холодною та гарячою водою. Кожна сім'я, яка отримую субсидію, отримає додаткову компенсацію, в середньому це 300 грн", - зауважила міністерка Лазебна.

Якщо рішення ухвалять - додаткові гроші до субсидії отримають 3 мільйони домогосподарств.

Олена Соловйова, Віктор Сніжко, "5 канал".

Попередній матеріал
Кількість підтверджених випадків коронавірусу зросла на 11 за добу – МОЗ
Наступний матеріал
Спецвипуск: Поширення COVID-19 в Україні і світі – свіжі дані
Loading...
Брифінг міністра соцполітики щодо посилення захисту населення України

Брифінг міністра соцполітики щодо посилення захисту населення України

Виконавчим директором Фонду соцстрахування стала Олена Дума

Виконавчим директором Фонду соцстрахування стала Олена Дума

Під стінами Мінсоцполітики пікетували громадяни з порушенням зору – чого вимагали (оновлено)

Під стінами Мінсоцполітики пікетували громадяни з порушенням зору – чого вимагали (оновлено)

Мінсоцполітики надасть статус жертв торгівлі людьми українцям, яких звільнили з полону – подробиці

Мінсоцполітики надасть статус жертв торгівлі людьми українцям, яких звільнили з полону – подробиці

Підсумки засідання правління Фонду соцстрахування та ситуація з гумдопомогою – брифінг

Підсумки засідання правління Фонду соцстрахування та ситуація з гумдопомогою – брифінг

В Україні запрацює гаряча лінія для людей з інвалідністю

В Україні запрацює гаряча лінія для людей з інвалідністю