пенсії
пенсії 5 канал

"Зараз немає грошей": чому уряд відклав індексацію пенсій в Україні на вересень

Читайте по-русски
Утім прогнози на вересень від експертів не надто втішні

Пенсії перерахують не у березні, а у вересні, анонсує Міністерство соціальної політики. Минулого тижня низка ЗМІ нагадали, що з 1 березня виплати пенсіонерам повинні стати більшими. Їх мали індексувати автоматично згідно з пенсійною реформою уряду Гройсмана. Але цього не відбулося. 

Попри те, що пенсіонерка Людмила має 39 років робочого стажу, отримує щомісяця трохи більше за мінімалку.

"Як отримала пенсію, ніч не спала, перестрадала, бо не двірником працювала, а інженерно-технічним начальником планового відділення. Одним словом, працювала на хороших посадах. Ну не з дуже високою оплатою", – каже пенсіонерка Людмила Кейван.

Щомісячні витрати Людмили Кейван такі, як у всіх – ліки, комуналка та продукти. Відкладати щось про запас із такими доходами в жінки просто не виходить.

"Відкладати? Та ви що? Не виходить. Уже відкладеш. Думаєш, що ж мало, ще треба. Уже доводиться в цей чорний ящик знов заходити", – розповідає Людмила.

Торік в Україні вперше застосували автоматичний перерахунок пенсій. Простіше кажучи: для того, щоби в гаманці пенсіонера стало більше грошей, потреба в окремих рішеннях урядовців та парламентарів – відпала.

Тоді й визначили: індексація щорічна – 1 березня. Сума ж підвищення залежить від зростання інфляції та збільшення середньої зарплати українців.

пенсії
пенсії5 канал


"І оскільки об'єктивно ці показники стають статистично вивіреними станом на 1 березня, то попередній уряд робив виплати з 1 березня. Тому що все одно прийдеться заплатити, причому по перерахунку з 1 січня. І удари по економіці не на стільки відчутні", – пояснює експерт реанімаційного пакета реформ Юрій Ганущак.

Про такі перерахунки люди чули. Але з 1 березня їх не відчули.

У Пенсійному фонді від коментаря на камеру відмовилися. Лаконічно листом на запит "5 каналу" повідомили: розмір, дата та порядок перерахувань – все це визначається рішенням Кабміну. І такий документ Пенсійний фонд ще не отримав.

А його в Кабміні ще розробляють. І наголошують: дату перерахунку визначають самі.

Водночас у Міністерстві соціальної політики інформують: індексації бути. Але не в березні, а у вересні.

Утім прогнози на вересень від експертів не надто втішні.

пенсії
пенсії5 канал

"Зараз немає грошей. Ви розумієте, 176 мільярдів дефіцит пенсійного фонду. Це перша стаття видатків державного бюджету. У вересні заплатять усю суму, яка йде з 1 січня. Куди вихлюпнеться ця сума? На споживчий ринок. От вам пік росту цін на продукти харчування", – повідомляє Юрій Ганущак.

На тлі вересневого перерахунку пенсій у профільному міністерстві подали ще й поетапне зростання виплат. Там анонсують: за два роки середня пенсія зросте на 1200 гривень. Спочатку для людей, яким більш як 80 років. Далі – тим, кому за 78. Ще за рік – тим, кому виповнилося 75 років.

Евеліна Михайленко, Олексій Сопільняк, "5 канал"

Попередній матеріал
МОЗ має декілька рішень на випадок поширення коронавірусу – Скалецька
Наступний матеріал
Моніторинг, дезінфекція і нові правила виклику "швидких": як уряд запобігає поширенню коронавірусу
Loading...

Діджиталізація повним ходом: в Україні взялися оцифровувати пенсійні справи

Прифронтова Богданівка: як виживають люди за 2 км від лінії фронту

Пенсійний вік для жінок збільшиться на 6 місяців – коли саме

"Залишаємо там всі болячки": черкаські пенсіонери влаштували новорічні купання в Дніпрі

Від віденського вальсу до запальної латини: уроки танців організували для пенсіонерів у Львові

Заощаджували, щоб створити свято дітям: мешканці геріатричного пансіонату привезли подарунки в інтернат