Архів
Архів 5 канал

Діджиталізація повним ходом: в Україні взялися оцифровувати пенсійні справи

Читайте по-русски
Завершити процес планують за 4 роки

Сотні кілограмів паперу – у терабайти інформації. В Україні взялися оцифровувати пенсійні справи. Архівні полиці відійдуть в історію. Усі документи зберігатимуть в електронному форматі. Переглянути їх зможуть як працівники фонду, так і самі пенсіонери. Зробити це можна буде навіть не звертаючись до відділення пенсійного фонду.

Архів обласного пенсійного фонду у Рівному. На полицях – понад 280 тисяч паперових пенсійних справ. Десятки років у цих теках зберігаються документи, які мешканці області збирають для нарахування пенсії.

Та найближчими роками сотні кілограмів паперу з архівних полиць зникнуть, кажуть в архіві. Пенсійні справи переведуть в електронний формат. Одна тека містить від 10 сторінок. Найбільші – у пільговиків та чорнобильців. Їхні пенсійні справи налічують не менше сотні сторінок.

"Це тримачі, якими я притримую сторінки щоб не було видно пальців. Час залежить від самої справи, скільки сторінок, у якому вона стані", – каже інспекторка ГУ Пенсійного фонду України у Рівненській області Наталія Кедрук.

Архів
Архів5 канал

Оцифровування пенсійних справ проводять у кілька етапів – спочатку сканування документів, кадрування та документування пенсійної справи.

"У процесі документування кожен спеціаліст веде звірку із паперовою пенсійною справою, щоб всі документи зберігались як на початковому періоді. Послідовність сторінок має зберігатись і кожен спеціаліст своїм електронним підписом завіряє справу і справа відправляється до центрального архіву", – розповідає заступниця начальника відділу управління застосування пенсійного законодавства Вікторія Сидорчук.

Архів
Архів5 канал

Оцифровування пенсійних справ не лише звільнить полиці архівів, а й надасть пенсіонерам дистанційний доступ до цих документів.

"Досить зручно бо це може відбуватись вдома, без звернення осіб у сервісні центри Пенсійних фондів. Зареєструвавшись на веб – порталі послуг пенсійного фонду, зможе зайти на свій персональний кабінет і подивитись свої документи, а також передивитись перерахунки, які проводяться у подальшому на виконання урядових рішень". – переконана начальниця управління ГУ Пенсійного фонду України у Рівненській області Олена Бойко.

На Рівненщині в електронний формат уже перевели понад 9 тисяч пенсійних справ – це приблизно 3 відсотки. Завершити процес планують за 4 роки. Звільнені приміщення архівів планують облаштувати для прийому громадян. А от самі паперові справи не викидатимуть. Усі документи відправлять до загального архіву Пенсійного фонду України.

Сніжанна Юр'єва, Рівне, "5 канал"

Попередній матеріал
Вимоги сучасного світу: супутникове телебачення України стало платним
Наступний матеріал
Іноземного експерта у справі Шеремета Бірча ніде не беруть до уваги – Корчинська
Loading...

Майже місяць на волі: як зараз живуть звільнені з ОРДЛО

Королева Єлизавета ІІ схвалила угоду про Брекзит

В Україні оновили вимоги до фото на біометричні документи (оновлено)

"Ніби знайшли золото": у ратуші Теребовля відшукали унікальний історичний документ – сюжет

Курси української мови стають все популярніші серед іноземців: як це пояснюють самі учні

В АРМА зникли документи щодо арештованого майна: стартувало внутрішнє розслідування