супутникове телебачення
супутникове телебачення 5 канал

Вимоги сучасного світу: супутникове телебачення України стало платним

Читайте по-русски
Виробники іноземних стрічок та шоу вимагають захисту їхніх авторських прав

Супутникове телебачення України стало платним. Закодовані 24 загальнонаціональні телеканали, які показували серіали та розважальні передачі. У компаніях, що надають супутниковий сигнал, запевняють – це вимоги сучасного світу і необхідна умова для захисту закупного контенту. Аби далі дивитися улюблені телеканали, користувачі супутникових "тарілок" мають фактично кілька виходів. 

Львів'янка Любов Михайлівна кілька днів бачить перед собою оцей чорний екран. Дивитись улюблені розважальні шоу, як було раніше – вже не може. 12 років тому їй встановили супутникову тарілку, і відтоді вона переглядала десятки українських телеканалів.

"Тому що там є такі серіали, "Історії злочинів" – є такий серіал і такі художні серіали, деколи дивлюся їх. Ось і дитячі всякі ці мультики", – каже мешканка Львова Любов Крупник.

Щоб усе це переглядати знову, Любов Михайлівна перепробувала кілька варіантів, але все не те – зізнається жінка. Роздумувала перейти на кабельне ТВ або шукати свої канали в інтернеті.

"Я в Ютюбі можу дивитись, але це маленький екран, сидіти треба біля того комп’ютера, телевізор великий", – нарікає Любов Крупник.

За офіційними даними, понад чотири з половиною мільйонів українців дивляться супутникове телебачення. І в усіх них, як у Любові Михайлівни, з 28 січня зникли українські телеканали, які транслювали здебільшого розважальний контент.

Кілька місяців відкладали і, зрештою, це сталося. Українців залишили без фільмів та новин на більшості телеканалів. Бо ось навіть такі тарілки вже не ловитимуть безкоштовний сигнал, як це було раніше. І тепер за перегляд українських фільмів та новин українцям доведеться платити додаткові гроші.

супутникове телебачення
супутникове телебачення5 канал

Основна причина в тому, що виробники іноземних стрічок та шоу вимагають захисту їхніх авторських прав. Щоб ці продукти дивилися тільки глядачі саме того каналу, який придбав права на трансляцію.

"Це нормальний розвиток українського телебачення, українського медіаринку, коли повністю можеш переходити на платну основу. Коли всі канали починають заробляти. Коли інвестиції вже не можуть бути просто, тому що класні шоу, класні якісні телеканали та серіали мають інвестиції", – розповідає керівник провайдерської компанії Юрій Чередничок. 

Щоби дивитися закодовані телеканали, власникам супутникових тарілок треба купити інший тюнер, який коштує понад тисячу гривень. Пристрій потрібно активувати, звернувшись до кол-центру офіційного оператора супутникового ТБ. Тільки вони зможуть законно надавати такий сигнал.

"Йому потрібно відключити старий приймач і підключити новий і все. Далі він просто обирає той набір телеканалів, як він хоче дивитися. Вони входять у мінімальний пакет, він називається у нас мінімальний, коштує він у нас 80 гривень на місяць. Він його обрав, платить – дивиться", – повідомляє Юрій Чередничок.

супутникове телебачення
супутникове телебачення5 канал

Мирослав Солонар, Марта Шикула, Ігор Селянинов, "5 канал"

Попередній матеріал
Чергові записи Труби, переслідування Пояркова, Трудовий кодес та закон "Про дезінформацію" – "ІнфоДень"
Наступний матеріал
Діджиталізація повним ходом: в Україні взялися оцифровувати пенсійні справи
Loading...

Що закон про медіа означає для ЗМІ та чому влада створює канал для ОРДЛО – Лариса Івшина

"Елементи хамства були": Ткаченко розповів про своє спілкування з Коломойським

"Це як "просто припинити стріляти": В'ятрович відреагував на розформування UATV

Транслювали Путіна: Нацрада перевірить телеканал "НАШ"

"Це помста за незалежну редакційну політику": у "ЄС" прокоментували обшуки у "Думська TV"

Квартальний цинізм, або "Вибачення" з присмаком знущання: друзі Зеленського знову оспівали пожежу в будинку Гонтаревої