Школа танців для пенсіонерів
Школа танців для пенсіонерів 5 канал

Від віденського вальсу до запальної латини: уроки танців організували для пенсіонерів у Львові

Читайте по-русски
Володимир та Віра Турковські розміняли сьомий десяток, завдяки танцям, кажуть, почуваються молодшими на два десятки років

Вік танцям не завада. З таким гаслом щодня на уроки бальних танців поспішають львівські пенсіонери. У хореографічній залі збираються зо пів сотні танцюристів-аматорів. Вчать класичні та латиноамериканські рухи. Учасники колективу кажуть, таке дозвілля дарує їм другу молодість та здоров'я. Які вправи вдаються поважним учням найкраще - дізнавалася Марта Шикула.

"Я багато років займалася танцями і за цей час змінила кількох  партнерів. Такий дорослий та досвідчений - у мене вперше. Станцюємо румбу?", - для танцю вік значення не має, каже 80-річний Олег Латишев. Він - найстарший у колективі. Пенсіонер почав танцювати у 48. Відтоді заняття майже не пропускає.

"Це все залежить не від віку а від стану здоров`я . Танці це навантаження,  але якщо дозволяє здоров`я можна танцювати у будь-якому віці. Я можу танцювати всі 8 танців бальної програми. Найбільше мені подобається танго. Там хороший чіткий ритм, пристрасть, енергія, ру . Він відповідає моєму духу. Ще віденський вальс", - ділиться Олег Латишев, учасник ансамблю "Аматор".

Партнерку Людмилу розуміє з пів слова. Нашій знімальній групі пара демонструє танго.

Школа танців для пенсіонерів
Школа танців для пенсіонерів5 канал

Партнери зізнаються: їм до вподоби класичні танці, але й у запальній латині не відстають.

Володимир та Віра Турковські розміняли сьомий десяток. Танцюристи кажуть, почуваються молодшими на два десятки років.

"Мене дружина запросила на танці, я як чоловік не міг відмовити, а тепер не хочу йти з танців . Мені дуже подобається, колектив чудовий. Я себе тепер без танців не відчуваю", - ділиться Володимир Турковський, учасник ансамблю "Аматор".

"Прийшли поправити своє здоров`я. Знаємо, танці - це рух, життя, активність. Іноді сваримося: ти не вмієш, я не вмію, ти погано зробила , я погано станцював . Я стала більш такою рухливішою. Менше слухаю, де болить. Іноді болить, але там на танці треба стати розрухатися піти", - пояснює Віра Турковська, учасниця ансамблю "Аматор".

Школа танців для пенсіонерів
Школа танців для пенсіонерів5 канал

У танцювальній залі - зо пів сотні танцюристів поважного віку. Як і у професіоналів: у жінок підібране волосся та спеціальне взуття на підборах, у чоловіків - приталена футболка та широкі штани. Учні старанно намагаються повторити кожне па, часто збиваються.

Хореографічному колективу "Аматор" - шість років. Тут пенсіонери вчаться танцювати віденський та повільний вальси, танго, квікстеп, румбу, самбу, джайв та ча-ча-ча. Але не беруться за складний Фокстрот та пасадобль.

"Людям це дає запас енергії, дає запас здоров'я. Багато хто мріяв з дитячих років десь танцювати, але так не склалося, а зараз можуть реалізувати бажання та дитячі мрії. Ми танцюємо переважно базові рухи, основні кроки. Я вважаю це під силу станцювати людям любого віку. А просуватися до складніших композиції це вже справа бажання. Хто захоче в того вийде", - пояснює Ірина Вишнепольська керівник ансамблю "Аматор".

Школа танців для пенсіонерів
Школа танців для пенсіонерів5 канал

Щоб продемонструвати всім, що танцювати ніколи не пізно, колектив часто бере участь у концертах та фестивалях.

Марта Шикула, Євген Радіон, "5 канал"

Попередній матеріал
"Людина великої душі": підприємиця організувала збір для нужденних сімей – як можна приєднатися
Наступний матеріал
"Червоні лінії перетнуто": Порошенко вимагає негайно скликати РНБО через газовий протокол
Loading...

"Бутик на колесах", або як Соцпрацівники допомагають малозабезпеченим на Черкащині – сюжет

Депутати взялися до розгляду нового законопроєкту про пенсії мешканцям ОРДЛО – що він передбачає

Готівкові і безготівкові: як діятимуть механізми виплат субсидій – подробиці другої хвилі реформи

Пенсії зростуть, але не дуже – Гончарук

У столичному транспорті цинічно образили українських воїнів, назвавши їх "убивцями" – деталі

Пенсіонерам з ОРДЛО не виплатили понад 33 млрд грн – Денісова